WOLONTARIAT

AKTUALNOŚCI

Szkolny Klub Wolontariatu rozpoczął rok szkolny 2021/22 pełen energii do działania i zaangażowania w akcje charytatywne. Po szybkim zwarciu szeregów zakasaliśmy rękawy i zabraliśmy się do pracy. W miesiącach wrzesień – październik podjęte zostały następujące działania:
– zbiórka darów dla Basi ze Szkoły Specjalnej w Pruszkowie – nasi darczyńcy okazali wielkie serca dla Małej Dziewczynki, a efektem akcji było przekazanie wychowawczyni Basi kartonów wypełnionych ubraniami, butami, zabawkami i artykułami szkolnymi. Powiedzieć, że Państwa pomoc ledwo zmieściła się do dwóch samochodów, to tak, jakby nie powiedzieć nic;
– zorganizowaliśmy na terenie szkoły Dzień Piżamy. I choć wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie, nikt nie zapomniał z jakiego powodu dnia 7 października na szkolnych korytarzach królowała moda wieczorowa. Nasza akcja zorganizowana była, by wesprzeć Fundację Gdy Liczy się Czas opiekującą się dziećmi chorymi onkologicznie. I tu, po raz kolejny, społeczność Jedyneczki pokazała, jak wielkie serce można mieć. Podczas jednego dnia akcji udało nam się zebrać 3442,93 zł i taka kwota zasiliła konto Fundacji;
– wzięliśmy udział w rozpowszechnieniu akcji Szafowanie zorganizowanej przez Szkołę Podstawową dla dzieci ze spektrum autyzmu „Przylądek” oraz Centrum handlowe Nowa Stacja w Pruszkowie, którą to akcję swoim honorowym patronatem objął Burmistrz Miasta Piastowa Pan Grzegorz Szuplewski;
– zaangażowaliśmy się w akcję Nakręcić się na pomaganie, którą koordynuje Pani Renata Szymańska-Kudaj, polegającą na zbieraniu nakrętek dla sześciomiesięcznej Adelki chorej na SMA typu 1. Akcja cały czas trwa, więc zachęcamy do przynoszenia nakrętek i wspieranie Adeli w zdobyciu leku.

Choć to dopiero początek jesieni, my już wybiegamy w przyszłość i myślimy o zimie. A dokładniej mówiąc o 30. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wysłaliśmy dokumenty rejestrujące sztab WOŚP na terenie Jedyneczki i mamy nadzieję, że 30 stycznia 2022 roku będziecie z nami jak najliczniej „Do końca świata i o jeden dzień dłużej”.

Jak sami Państwo widzicie, Szkolny Klub Wolontariatu nie ma czasu na próżnowanie. Mamy wspaniałych Wolontariuszy, z którymi możemy góry przenosić. I tego się spodziewajcie w kolejnych miesiącach.

Opiekun Szkolnego Klubu Woluntariatu,
Aleksandra Buchta-Galińska

ARCHIWUM

Dnia 16 września 2016 r. po raz pierwszy odbyło się spotkanie Szkolnego Klubu Wolontariatu. Stanowią go uczniowie klas IV-VI, których celem jest udział w różnego rodzaju dobroczynnych akcjach, wspieranie szlachetnych inicjatyw oraz pomoc najbardziej potrzebującym.

Wolontariusze opracowali swój Kodeks zachowania oraz zaplanowali działania na najbliższe miesiące.

Wśród nich znalazły się takie pomysły jak:

• przywitanie podczas wspólnej imprezy dzieci z oddziałów przedszkolnych uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 1 w Piastowie
  • przygotowanie kart dla dzieci na onkologii w ramach ogólnopolskiej  akcji: „Wylosuj Anioła”
  • zebranie potrzebnych ubrań dla dzieci z Domu Dziecka nr 1 w Piasecznie
  • zorganizowanie zbiórki zabawek dla dzieci z oddziałów przedszkolnych uczęszczających do SP1
  • przygotowanie i wręczenie stroików świątecznych Seniorom i Kombatantom zaprzyjaźnionym ze szkołą
  • zorganizowanie plakatów, transparentów i ulotek dotyczących tolerancji, przyjaźni, ochrony danych osobowy oraz używek
  • zorganizowanie przedstawienia dla uczniów
  • przygotowanie i przeprowadzenie imprezy z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, itp.Wierzymy, że wszystkie podjęte przez Wolontariuszy działania dadzą im wiele radości i satysfakcji, zaś osobom, które wspierają pozwolą z uśmiechem i nadzieją  patrzeć w przyszłość.
    Justyna Sobolewska i Katarzyna Sowińska-Wojtaś