sp1piast@sp1piast.pl

Wolontariat

Szkolny Klub Wolontariatu ma w swoich szeregach niezwykle zaangażowane dzieci i młodzież, o otwartych sercach i rękach chętnych do pracy. W pierwszym semestrze roku szkolnego 2023/24 nie mieliśmy czasu na zastanowienie się, co już udało się nam zrobić, bo w kolejce czekało coraz więcej planów. Żeby jednak o sercach Wolontariuszy mówiły ich czyny, poniżej w telegraficznym skrócie, to co udało nam się zrealizować:

wrzesień 2023 – wsparcie Rady Rodziców w Kawiarence podczas zebrań z rodzicami

wrzesień 2023 – wsparcie i obsługa techniczna podczas Wieczoru Bibliotek

wrzesień 2023 – zbiórka artykułów żywnościowych dla potrzebującej Rodziny z naszej społeczności

październik 2023 – współorganizacja z Księdzem z Osiedla i Fundacją Na Blokach Charytatywnego Przejazdu Rowerowego

październik 2023 – organizacja Dnia Piżamy na rzecz Fundacji Gdy Liczy się Czas

grudzień 2023 – współorganizacja z Księdzem z Osiedla i Fundacją Na Blokach Charytatywnego Turnieju Siatkówki

grudzień 2023 – dekoracja pierniczków we współpracy z Wolontariuszami Fundacji Orange na rzecz Fundacji Hospicjum Onkologicznego św. Krzysztofa w Warszawie

grudzień 2023 – organizacja Paczki Innej niż Wszystkie – zbiórka środków higienicznych na rzecz Hospicjum Sióstr Felicjanek im. bł. Hanny Chrzanowskiej

grudzień 2023 – Wolontariusz, czy Mikołaj? Wsparcie inicjatywy Rady Rodziców podczas mikołajkowego seansu kinowego

grudzień 2023 – zbiórka słodyczy, wykonanie kartek świątecznych i udział w wigilii Seniorów ze Stowarzyszenia Uśmiech Jesieni w piastowskim Klubie Novus

grudzień 2023 – elfia poczta – włączenie się do inicjatywy Rady Rodziców i roznoszenie kartek świątecznych, które wysyłała sobie społeczność szkolna

styczeń 2024 – Współpraca ze Sztabem WOŚP w piastowskim Hufcu – założenie eSkarbonki i pozyskanie puszki stacjonarnej na terenie Jedyneczki

styczeń 2024 – Współpraca z klasą 6B – wsparcie w akcji pomocowej na rzecz schroniska dla zwierząt.

A my idziemy dalej. Nie zatrzymujemy się. Zgodnie ze słowami Nicka Vujcica Największą satysfakcję odczuwamy właśnie wtedy, gdy dajemy innym coś z siebie, gdy za cel stawiamy sobie poprawienie warunków życia innych ludzi, gdy przyłączamy się do jakiejś większej sprawy i staramy się wywrzeć pozytywny wpływ na otaczający świat. Tej satysfakcji Państwu i sobie życzymy. Na Nowy Rok, na najbliższy czas, na resztę życia.

Aleksandra Buchta-Galińska

Jak to się zaczęło…

Dnia 16 września 2016 r. po raz pierwszy odbyło się spotkanie Szkolnego Klubu Wolontariatu. Stanowią go uczniowie klas IV-VI, których celem jest udział w różnego rodzaju dobroczynnych akcjach, wspieranie szlachetnych inicjatyw oraz pomoc najbardziej potrzebującym.

Wolontariusze opracowali swój Kodeks zachowania oraz zaplanowali działania na najbliższe miesiące.

Wśród nich znalazły się takie pomysły jak:

• przywitanie podczas wspólnej imprezy dzieci z oddziałów przedszkolnych uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 1 w Piastowie
  • przygotowanie kart dla dzieci na onkologii w ramach ogólnopolskiej  akcji: „Wylosuj Anioła”
  • zebranie potrzebnych ubrań dla dzieci z Domu Dziecka nr 1 w Piasecznie
  • zorganizowanie zbiórki zabawek dla dzieci z oddziałów przedszkolnych uczęszczających do SP1
  • przygotowanie i wręczenie stroików świątecznych Seniorom i Kombatantom zaprzyjaźnionym ze szkołą
  • zorganizowanie plakatów, transparentów i ulotek dotyczących tolerancji, przyjaźni, ochrony danych osobowy oraz używek
  • zorganizowanie przedstawienia dla uczniów
  • przygotowanie i przeprowadzenie imprezy z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, itp.Wierzymy, że wszystkie podjęte przez Wolontariuszy działania dadzą im wiele radości i satysfakcji, zaś osobom, które wspierają pozwolą z uśmiechem i nadzieją  patrzeć w przyszłość.
    Justyna Sobolewska i Katarzyna Sowińska-Wojtaś

PARKING

Parking oraz główne wejście do szkoły znajdują się przy ul. Dworcowej.

Prosimy o  zachowanie szczególnej  ostrożności i przestrzegania zasad bezpieczeństwa w pobliżu terenu szkoły i przejścia dla pieszych.

MAPA

ul. Brandta 22, 05-820 Piastów