WOLONTARIAT

Dnia 16 września 2016 r. po raz pierwszy odbyło się spotkanie Szkolnego Klubu Wolontariatu. Stanowią go uczniowie klas IV-VI, których celem jest udział w różnego rodzaju dobroczynnych akcjach, wspieranie szlachetnych inicjatyw oraz pomoc najbardziej potrzebującym.

Wolontariusze opracowali swój Kodeks zachowania oraz zaplanowali działania na najbliższe miesiące.

Wśród nich znalazły się takie pomysły jak:

• przywitanie podczas wspólnej imprezy dzieci z oddziałów przedszkolnych uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 1 w Piastowie
  • przygotowanie kart dla dzieci na onkologii w ramach ogólnopolskiej  akcji: „Wylosuj Anioła”
  • zebranie potrzebnych ubrań dla dzieci z Domu Dziecka nr 1 w Piasecznie
  • zorganizowanie zbiórki zabawek dla dzieci z oddziałów przedszkolnych uczęszczających do SP1
  • przygotowanie i wręczenie stroików świątecznych Seniorom i Kombatantom zaprzyjaźnionym ze szkołą
  • zorganizowanie plakatów, transparentów i ulotek dotyczących tolerancji, przyjaźni, ochrony danych osobowy oraz używek
  • zorganizowanie przedstawienia dla uczniów
  • przygotowanie i przeprowadzenie imprezy z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, itp.Wierzymy, że wszystkie podjęte przez Wolontariuszy działania dadzą im wiele radości i satysfakcji, zaś osobom, które wspierają pozwolą z uśmiechem i nadzieją  patrzeć w przyszłość.
    Justyna Sobolewska i Katarzyna Sowińska-Wojtaś