sp1piast@sp1piast.pl

 

Osiągnięcia

OSIĄGNIĘCIA 2023/2024

  • Międzyszkolny konkurs “Jesienny Cudak”: Tymoteusz Sawko 0b – I miejsce, Maja Jaśkiewicz kl. 1a – I miejsce
  • Międzyszkolny konkurs “Szachy i moja wyobraźnia”: Alicja Strzelińska kl. 5c – I miejsce, Aleksandra Rokicka kl. 2b – I miejsce, Miłosz Jutkiewicz kl. 2b – II miejsce, Tadeusz Makowski kl. 1b – III miejsce
  • „Pomidory i paprykę z apetytem dzisiaj zjadam, bo za nimi wprost przepadam” – Maria Tomkiel kl. 7b – finalistka
  • Powiatowy Turniej Koszykówki dziewcząt (kl. 6) – III miejsce
  • Mistrzostwa Piastowa w koszykówce dziewcząt (kl. 6) – I miejsce
  • Konkurs The Voice of Parafia: Wiktoria Wesołowska kl. 4a – I miejsce, Łucja Nurkiewicz kl. 3c – III miejsce
  • Konkurs „Nasza rodzina w rodzinie parafialnej”: Dominik Run kl. 5a – I miejsce, Alicja Strzelińska kl. 5c II miejsce, Jan Telech kl. 5c – III miejsce Wyróżnienia: Radosław i Bartosz Burda klasa 5c
  • Konkurs plastyczny „Święty Michał Archanioł”: Robert Malinowski kl. 3b – I miejsce, Aleksandra Rokicka kl. 2b – III miejsce
  • IX Festiwal Patriotyczny „Zapytaj o Polskę” – Wiktoria Wesołowska kl. 4a – III miejsce
  • VI Turniej Szachowy: Aleksandra Rokicka, kl. 2b – srebrny medal, Nataniel Kubiński, kl. 3c – złoty medal, Aleksander Stacherski, kl. 3b – srebrny medal, Wiktoria Wesołowska, kl. 4a – złoty medal, Ignacy Czarnecki, kl. 4a – złoty medal
  • Konkurs The Bat Kid: Antonina Rosińska, kl. 4a, Wiktoria Wesołowska, kl. 4a, Mateusz Gawlik kl. 4b, Matylda Mendyk, kl. 6a, Zofia Gaweł, kl. 6a – II miejsce, Helena Nurkiewicz, kl. 6b – III miejsce, Dominik Run, kl. 5a – IV miejsce, Alicja Strzelińska, kl. 5c, Lena Augustyniak, kl. 5c – VI miejsce, Antoni Wojtasik, kl. 4a, Patrycja Kapusta, kl. 6b – VII miejsce, Michał Franecki, kl. 6b – VIII miejsce, Zuzanna Jutkiewicz, kl. 5b – IX miejsce, Julia Tymińska, kl. 5b – X miejsce
  • Konkurs Multitest: Zofia Gaweł, kl. 6a, Matylda Mendyk, kl. 6a – VI miejsce, Dominik Run, kl. 5a – VIII miejsce 
  • Międzynarodowe Zawody Akrobatyczne Juniorów: Kaja Makowska, kl. 4b – I miejsce
  • Olimpiada Olimpus matematyczny – sesja jesienna: Alicja Strzelińska, kl. 5c – dyplom laureata
  • Hanna Rędzińska i Michalina Rogoza kl. 8a zakwalifikowały się do zawodów II stopnia Olimpiady Matematycznej Juniorów
  • Jakub Zalewski z klasy 7b zakwalifikował się do rejonowego konkursu kuratoryjnego „Higieja”
  • Hanna Rędzińska zakwalifikowała się do etapu rejonowego konkursu kuratoryjnego z wiedzy o społeczeństwie – „Społeczeństwo Obywatelskie”
  • Wiktoria Wesołowska z klasy 4b i Lena Augustyniak z klasy 5c przeszły eliminacje w VII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Świątecznej i Zimowej i zakwalifikowały się do Finału
  • Konkurs Multitest z biologii: Alicja Strzelińska kl. 5c – dyplom laureata, Jan Telech kl. 5c – wyróżnienie
  • Powiatowy XXVII Turniej recytatorski „Fascynacje”: Alicja Strzelińska, kl. 5c – I miejsce w kategorii klas IV-VI
  • Międzynarodowy Puchar Warsa i Sawy w Akrobatyce Sportowej Mia Makowska, kl. 6b – 4 miejsce
  • Turniej International Christmas Dance Festival: Maja Schabek, kl. 3a – III miejsce
  • Mistrzostwa Mazowsza MAZOVIA OPEN: Maja Schabek, kl. 3a – 1 miejsce w kategorii Jazz Dance i 2 miejsce w kategorii Modern Dance
  • Europejski Quiz Finansowy: półfinał – Piotr Sadownik i Hanna Rędzińska, kl. 8a
  • Szkolny Konkurs „Komiks Świąteczny” – w kategorii klas 4-6: I miejsce zajęła Anna Stasiak kl. 5b, II miejsce Rafał Romaniuk kl. 4b, III miejsce Kaja Prus kl. 5a i Stefan Jaszczuk kl. 4b, w kategorii klas 1-3: I miejsce – Oliwia Wojciechowska kl. 2b, II miejsce – Aleksandra Rokicka kl. 2b
  • Podczas obchodów XIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia i przeprowadzonych egzaminów, ekspertami tabliczki mnożenia zostali: Roman Skonieczny klasa 4a, Tymur Serhiienko 4a, Jakub Szymczak 4b, Rafał Romaniuk 4b, Anna Stasiak 5b, Zuzanna Jutkiewicz 5b, Alicja Strzelińska 5c, Maksymilian Ochnik 6a, Szymon Safijańczuk 6a, Taras Hladkyy 6b, Włodzimierz Obroślak, 7a, Karol Brzeziński 7a, Karina Molenda 7b, Piotr Senator 8a, Piotr Sadownik 8a oraz Wojciech Galiński 8a
  • Konkurs na najładniejszą choinkę: I miejsce: Kacper Górski kl. 5a, Nikola Nikoniuk kl. 6b, Piotr Nikoniuk kl. 8a, Julia Rokicka kl. 5b, Dominik Run kl. 5a, II miejsce: Franciszek Burzyński kl. 6a, Nikola Lisiecka kl. 6a, III miejsce: Julia Gontarek kl. 5c, Antonina Rosińska kl. 4a, Kazimierz Sękowski kl. 5a, Kamila Matecka kl. 5b, Oliwier Skrzypczuk, kl. 4b, Anna Stasiak kl. 5b, Alicja Strzelińska kl. 5c
  • Konkurs „Figurka Mikołaja”: miejsce I zajęli: Izabela Czerwińska, Aleksandra Rokicka, Aleksander Senator, miejsce II zajęli: Adela Grzybek, Bartosz Rossa, Antoni Napierała, Yasin Amil,  miejsce III zajęli: Zofia Stępień, Tymek Rosiński, Jakub Ogrodnik, Tymoteusz Sawko, Wiktor Gwiaździński, Jan Budzyński, Adrian Grochalski
  • Konkurs Matematyczne Preteksty: Antonina Rosińska kl. 4a – przeszła do II etapu półfinału
  • „Dziki świat – Zima vs Wiosna”: konkurs na makietę przedstawiającą wybrany ekosystem: klasa 1b – wyróżnienie
  • Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej: Bartłomiej Romaniuk kl. 1b, Franciszek Kosko kl. 1a, Kacper Nić kl. 2c, Adam Marczak kl. 3c, Beata Korach kl. 3b, Ignacy Woźniak kl. 3b, Jerzy Obroślak kl. 3c, Alicja Wrońska kl. 3c, Aleksander Ryczko kl. 3a, Aleksandra Strzelczyk kl. 3b, Łucja Nurkiewicz kl. 3c – tytuł laureata
  • Mistrzostwa Piastowa w koszykówce: chłopcy z
    klas 6 – I miejsce
  • Mistrzostwa powiatu pruszkowskiego w
    koszykówce: dziewczęta z klas 6 – III miejsce
  • Mistrzostwa Piastowa w unihokeja: dziewczęta
    z klas 6 – I miejsce
  • Piastowska Liga Szkolna (koszykówka):
    dziewczęta – I miejsce 
  • Warszawska Syrenka – konkurs recytatorski, etap miejski: Ignacy Woźniak kl. 3b – nagroda, Wiktoria Wesołowska, kl. 4a – wyróżnienie, Alicja Strzelińska kl. 5c – wyróżnienie, Amelia Margańska – kl. 8a – wyróżnienie
  • Mistrzostwa Piastowa w Dwa Ognie (klasy czwarte): dziewczęta – I miejsce, chłopcy – II miejsce
  • Międzyszkolny konkurs sudoku – Aleksander Ryczko kl. 3a – III miejsce
  • Szkolne Mistrzostwa Szachowe – Kategoria klas 0-II: Aleksander Nowakowski kl. 2c – I miejsce, Ignacy Krawczyk kl. 2a – II miejsce, Tadeusz Makowski kl. 1b – III miejsce; Kategoria klas III-IV: Ignacy Czarnecki kl. 4a – I miejsce, Kacper Krzos kl. 4b – II miejsce, Robert Malinowski kl. 3b – III miejsce; Kategoria klas V-VIII: Taras Hladkyy kl. 6b – I miejsce, Wojciech Galiński kl. 8a – II miejsce, Jakub Strzelczyk, kl. 5c – III miejsce
  • Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny Asik – Anna Stasiak kl. 5b – przeszła do III etapu
  • Konkurs biblioteczny „Po nitce do książki” – kategoria praca płaska: Kacper Górski kl. 5a – I miejsce, Helena Kłopotowska kl. 1b – II miejsce, Bartosz Rossa kl. 3a – II miejsce, kategoria praca przestrzenna: Anna Stasiak kl. 5b – I miejsce, Aleksandra Rokicka kl. 2b – II miejsce, Marzena Mazurkiewicz kl. 5b – III miejsce

OSIĄGNIĘCIA 2022/2023

  • Indywidualny program nauki z j. angielskiego – 2 uczniów, z matematyki – 1 uczeń
  • Udział w Narodowym Czytaniu
  • Realizacja Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
  • Konkurs parafialny ”Mój Anioł”: Anna Stasiak 4b – III miejsce,  Nikola Nikoniuk 5b – wyróżnienie
  • Udział w akcji „Noc Bibliotek”
  • Udział w akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”
  • Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF
  • IV Turniej Szachowy: Aleksander Stacherski 2b – złoty medal, Alicja Strzelińska 4c – złoty medal, Wiktoria Wesołowska 3a – srebrny medal, Jakub Strzelczyk 4c – brązowy medal
  • Powiatowy Turniej Unihokeja kl. VI: chłopcy – I miejsce, dziewczęta – II miejsce
  • Międzypowiatowe zawody w unihokeju: chłopcy kl. VI – III miejsce
  • Zawody powiatowe w piłce nożnej kl. VIII dziewcząt – I miejsce
  • Zawody powiatowe w koszykówce dziewcząt kl. VIII – II miejsce
  • Zawody powiatowe w koszykówce dziewcząt – IV miejsce
  • Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej Piastów 2023: Bartosz Piotrowicz – I miejsce
  • Powiatowy konkurs historyczno-literacki „Pierwszy dzień wolności”: Antoni Mierosławski – III miejsce
  • Konkurs kuratoryjny z matematyki: Izabela Krzemińska z kl. 8a zakwalifikowała się do etapu rejonowego
  • Olimpiada Matematyczna Juniorów: Izabela Krzemińska z kl. 8a zakwalifikowała się do II etapu
  • Olimpiady OLIMPUS z matematyki: Izabela Krzemińska z kl. 8a – laureat
  • Ogólnopolski Konkurs Biologiczny Higieja: Lena Augustyńska z kl. 8d i Jan Pakuła z kl. 8d – zakwalifikowali się do II etapu
  • Ogólnopolski konkurs The Bat Kid: Alicja Strzelińska z kl. 4c – VI miejsce, Zofia Gaweł z kl. 5a – V miejsce, Bruno Wojciechowski z kl. 8c – III miejsce, Tomasz Machnio z kl. 8d – X miejsce
  • Konkurs kuratoryjny dla klas IV-VIII: Aleksandra Machera – przejście do etapu rejonowego
  • Konkurs Multitest dla klas IV-VIII: Dominik Run z kl. 4a – XV miejsce – dyplom wyróżnienia, Zofia Gaweł z kl. 5a – IX miejsce – laureat, Bartosz Piotrowicz z kl. 7a – VI miejsce – laureat, Bruno Wojciechowski z kl. 8c – XI miejsce – dyplom wyróżnienia
  • Konkurs Leon dla klas I-III: Natalia Kaczmarczyk z kl. 3b – X miejsce
  • „Orzeł ortograficzny” kl. I-III: Alicja Wrońska kl. 2c, Piotr Zawiślak kl. 3b, Łucja Sadownik kl. 3a – dyplomy laureata
  • „My i ryby” – ogólnopolski konkurs plastyczny Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi: Maria Tomkiel, kl. 6b – dyplom laureata 3. miejsca
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Postać Mikołaja Kopernika”: Alicja Strzelińska kl. 4c – I miejsce
  • Międzyszkolny konkurs sudoku dla klas 2-3: Piotr Zawiślak kl. 3b – II miejsce
  • „Warszawska Syrenka” (etap miejski): Ignacy Woźniak kl. 2b – wyróżnienie, Wiktoria Wesołowska kl. 3a — wyróżnienie, Alicja Strzelińska kl. 4c – nagroda
  • 12 Maraton Matematyczny MAT-ŁAD: Anna Stasiak kl. 4b – nagroda
  • Powiatowy konkurs literacko-plastyczny „Ocalić od zapomnienia”: Oskar Skrobot kl. 4a – III miejsce
  • XIX Ogólnopolski Konkurs Literacki pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty pt. „Rok 2022 – upamiętnieniem życia i twórczości Polek i Polaków, którzy przyczynili się do rozwoju literatury polskiej”: Jan Pakuła kl. 8d – II miejsce
  • „Orzeł ortograficzny”: Łucja Sadownik kl. 3a – tytuł laureata
  • Ogólnopolska Olimpiada Zadań Logicznych: Rafał Romaniuk kl. 3b – VIII miejsce
  • Leon – ogólnopolski konkurs z języka angielskiego: Natalia Kaczmarczyk kl. 3b – X miejsce
  • Międzyszkolny konkurs „Zima w lesie”: klasy 0: Maja Jaśkiewicz 0a I miejsce, Nikola Bodzioch 0a – III miejsce, Ewa Goncharuk 0b, Adel Sinila 0b – wyróżnienie, klasy 1: Urszula Jaszczuk 1a – II miejsce, Liliana Bronowska 1b – III miejsce
  • Konkurs Piosenki Dzieci i Młodzieży „Śpiewaj, nie ziewaj”: Bartosz Piotrowicz kl. 7a – II miejsce
  • Galileo matematyka: Izabela Krzemińska kl. 8a, Alicja Strzelińska kl. 4c – laureat, Dominik Omen kl. 8a, Jakub Strzelczyk kl. 4c – wyróżnienie
  • Galileo biologia: Jakub Zalewski kl. 6b – laureat
  • Galileo przyroda: Alicja Strzelińska kl. 4c, Gabriela Kalicka  kl. 4c – laureat, Anna Stasiak kl. 4b, Julia Rokicka kl. 4b, Julia Tymińska kl. 4b, Jakub Strzelczyk kl. 4c – wyróżnienie
  • Galileo j. angielski: Lena Augustyniak kl. 4c, Dominik Run kl. 4a, Zofia Gaweł kl. 5a, Jan Biela kl. 6b, Hanna Rędzińska kl. 7a, Tomasz Machnio kl. 8d, Julia Gładka kl. 8d – laureat, Alicja Strzelińska kl. 4c, Julia Rokicka kl. 4b, Julia Tymińska kl. 4b, Matylda Mendyk kl. 5a, Bruno Wojciechowski kl. 8c, Dominik Omen kl. 8a, Mikołaj Gawlik kl. 8a – wyróżnienie
  • Konkurs międzyszkolny „Patroni Roku 2023”: klasy 4-8: Alicja Strzelińska kl. 4c – II miejsce, Tomasz Machnio kl. 8d – III miejsce, Julia Rokicka kl. 4b, Julia Tymińska kl. 4b – wyróżnienie
  • Archidiecezjalny Konkurs Biblijny im. Sługi Bożego Kardynała Augusta Hlonda: Adrianna Musiałkiewicz kl. 8a, Jan Telech kl. 4c – wyróżnienie
  • Miejski Konkurs Fryderyk Muller – cichy bohater Piastowa: Alicja Strzelińska kl. 4c – III miejsce, Natalia Krzos, Nikola Nikoniuk kl. 5b, Zofia Aniszewska kl. 8c, Lena Augustyńska, Milena Kacprzak, Marta Lewandowska kl. 8d, Dawid Chałupka, Jan Pakuła kl. 8d – wyróżnienie
  • Ogólnopolski Konkurs Literacki „Takiego Ojca, Pasterza i Prymasa Bóg daje raz na tysiąc lat”: Lena Augustyńska kl. 8d – wyróżnienie

OSIĄGNIĘCIA 2021/2022

  • Indywidualne programy z języka angielskiego dla 5 uczniów.
  • Indywidualne programy z biologii dla 2 uczniów.
  • Indywidualne programy z matematyki dla 2 uczniów.
  • Indywidualny program z chemii dla 1 ucznia.
  • Udział w Narodowym Czytaniu
  • Udział w projekcie „Bliżej siebie” realizowanym we współpracy z Fundacją Edukacyjną Jana Karskiego
  • Udział Europejskim Tygodniu Kodowania CodeWeek
  • Udział w projekcie „Moje miasto bez elektrośmieci”
  • Udział w akcji „Szkoła do hymnu”
  • Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF
  • Udział w akcji UNICEF „To (działa) MY!”
  • Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego MULTITEST – Michał Rzepiński kl. 8b
  • Udział w projekcie „Szachy w mazowieckiej szkole”:  złoty medal Alicja Strzelińska, klasa 3c, srebrny medal Jakub Strzelczyk, klasa 3c i Taras Hladkyy, klasa 4b, brązowy medal Ignacy Czarnecki, klasa 2a
  • Powiatowe zawody w tenisie stołowym: 2 miejsce w kategorii klas starszych (dziewczęta), 3 miejsce w kategorii klas młodszych (dziewczęta)
  • Awans do ogólnopolskiego finału Futsal gram
  • Laureaci konkursu Multitest  z j. angielskiego: Aleksandra Machera 7a (laureat), Bruno Wojciechowski 7c (wyróżnienie), Aleksander Zawadzki 8c (wyróżnienie)
  • Laureaci konkursu The Bat Kid: Zofia Gaweł 4a (laureat VI miejsce), Bruno Wojciechowski 7c (laureat V miejsce), Tomasz Machnio 7d (laureat V miejsce), Dorota Gawlik (laureat X miejsce)
  • Konkurs kuratoryjny z języka angielskiego: Aleksandra Machera 7a – przeszła do etapu rejonowego
  • Ogólnopolski Konkurs Ortograficzny „Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów”: Zuzanna Zacharczenko 4b, 5 miejsce – tytuł laureata, Helena Nurkiewicz kl. 4b – wyróżnienie, Franciszek Pakuła 8c – wyróżnienie
  • Olimpiada chemiczna – laureat: Krzysztof Pięta kl. 8a
  • Orzeł Informatyczny – laureat: Oliwier Skrzypczuk kl. 2b
  • Mazowiecka Liga Karate Tradycyjnego – złoty medal: Maciek Koguciuk kl. 8a
  • Galileo Geografia – Franciszek Pakuła kl. 8c – dyplom wyróżnienia
  • Galileo J. Angielski – Zofia Gaweł kl. 4a – 3 miejsce: dyplom laureata i nagroda książkowa, Bartosz Piotrowicz kl. 6a – 4 miejsce: dyplom laureata i nagroda książkowa, Weronika Wilczyńska kl. 7c – dyplom wyróżnienia, Michał Rzepiński kl. 8b – dyplom laureata, Igor Kuroszczyk kl. 8b – dyplom laureata, Agata Narożny kl. 8b – dyplom wyróżnienia, Zuzanna Machera kl. 8a – dyplom wyróżnienia, Aleksander Zawadzki kl. 8c – dyplom wyróżnienia
  • Konkurs Świątecznej Piosenki Anglojęzycznej Piastów 2021- Bartosz Piotrowicz kl. 6a – wyróżnienie
  • Konkurs „Śpiewaj, nie ziewaj” Pruszków 2022 – Bartosz Piotrowicz – 1 miejsce
  • Międzyszkolny konkurs „Historia Piastowa w lapbookach” – Barbara Stępień kl. 4b- wyróżnienie
  • „Projekt ZUS” – Bartosz Latoszek, Aleksander Zawadzki, Franciszek Pakuła, Filip Papiernik kl. 8c – wyróżnienie w etapie wojewódzkim w kategorii FILM
  • „Albus” j. angielski – Zofia Gaweł kl. 4a – laureat, Bruno Wojciechowski kl. 7c – laureat, Michał Rzepiński kl. 8b – laureat, Aleksander Zawadzki kl. 8b – wyróżnienie, Igor Kuroszczyk kl. 8b – wyróżnienie
  • „Albus” j. polski – Hanna Rędzińska kl. 6a – laureat
  • „Albus” matematyka – Michał Rzepiński kl. 8c – dyplom laureata, Marta Redlik kl. 8c – dyplom wyróżnienia, Aleksander Zawadzki kl. 8c – dyplom wyróżnienia
  • III Mazowiecki Turniej Szachowy MSCDN: Alicja Strzelińska 3 c- złoty medal, Wojciech Sosin 2 a – złoty medal, Miłosz Mackiewicz 3 b – srebrny medal, Taras Hladkyy 4 b – brązowy medal, Jakub Strzelczyk 3 c – brązowy medal
  • IV Ogólnopolski Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wesołe Nutki” – Bartosz Piotrowicz kl. 6a – II miejsce
  • Olimpiada z Języka Angielskiego „Olimpusek” – Wiktoria Wesołowska – kl. 2a, Antonii Wojtasik – kl. 2a, Lena Augustyniak – kl. 3c, Alicja Strzelińska – kl. 3c
  • Konkurs z Języka Angielskiego „Fox”Bartosz Piotrowicz – klasa VIa – II miejsce, Aleksandra Machera – klasa VIIa – III miejsce, Izabela Krzemińska – klasa VIIa – III miejsce, Weronika Wilczyńska – klasa VIIc – III miejsce, Tomasz Machnio – klasa VIId – III miejsce, Michał Rzepiński – klasa VIIIb – III miejsce
  • Kangur matematyczny – Taras Hladkyy klasa 4b – wyróżnienie
  • Konkurs logicznego myślenia: Piotr Zawiślak klasa 2b – laureat, Michał Rzepiński klasa 8b – laureat, Jakub Strzelczyk kl. 3c – wyróżnienie, Łucja Ługowska klasa 8a – wyróżnienie
  • Konkurs o zdrowiu Higieja – Franciszek Pakuła kl. 8c – finalista
  • Olimpiada antysmogowa – Łucja Ługowska kl. 8a – finalistka
  • VII Wojewódzki Konkurs Literacki „W krainie moich marzeń” – Łucja Ługowska kl. 8a – III miejsce

OSIĄGNIĘCIA 2020/2021

  • Indywidualny program z języka polskiego dla 1 ucznia.
  • Indywidualne programy z języka angielskiego dla 4 uczniów
  • Kontynuacja programu APU – Analiza Prac Uczniów
  • Kontynuacja programu OWU – Obserwacja Wybranych Uczniów
  • Udział w programie „OK ZESZYT”
  • Udział w „Narodowym Czytaniu”
  • Udział w akcji „Szkoła do hymnu”
  • Udział w akcji „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”
  • Udział w projekcie dla klas pierwszych „Czytam sobie. Pierwsza klasa!
  • Udział w projekcie dla oddziałów przedszkolnych „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato…online”
  • Udział w  Ogólnopolskim Programie „Moje miasto bez elektrośmieci”
  • Uczestnictwo w projekcie „Edukacja przez szachy w szkole”
  • Udział w programie Fundacji „Szkoła na widelcu” — „Dobrze jemy” ( klasy młodsze, 0-3)
  • Udział w programie „Owoce w szkole” i „Mleko w szkole”
  • Udział w Europejskim Tygodniu Programowania (klasy 0-3)
  • Udział w projekcie „Szkoła podstawowa startem do kariery” – Ola Buchta-Galińska
  • Uczeń klasy 7c, Franciszek Pakuła, uzyskał tytuł laureata, a Michał Rzepiński z kl. 7b – wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Multitest” z biologii .
  • Uczeń Michał Rzepiński zajął 3. Miejsce w ogólnopolskim konkursie „Orzeł Matematyczny” sesji jesiennej 2020/21. Wysokie miejsca zajęli również: czwarte – Łucja Ługowska; piąte –  Julia Rokicka, Maksymilian Ochnik, Barbara Stępień, Gaja Galińska i Jan Luberski; szóste – Julia Tymińska, Katarzyna Hadała, Taras Hladky, Izabela Krzemińska, Bartosz Piotrowski, Gabriela Guzewicz, Franz Łotocki, Michał Niełaczny i Natalia Tracz; siódme – Wojciech Sosin, Alicja Strzelińska, Wojciech Kruk, Hanna Rędzińska, Bodisan Batbaatar i Izabela Narożny; ósme- Helena Nurkiewicz, Maciej Piotrowski, Mikołaj Biliński, Franciszek Dudka, Aleksander Makowski i Kacper Sokół.
  • Uczeń Michał Niełaczny z klasy 8d zakwalifikował się do drugiego etapu Olimpiady Matematycznej Juniorów
  • Uczennica Natalia Tracz z klasy 8a, która przeszła do rejonowego etapu konkursu z j. polskiego organizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty.

OSIĄGNIĘCIA 2019/2020

  • Indywidualne programy z języka polskiego dla 3 uczniów
  • Indywidualne programy z języka angielskiego dla 5 uczniów
  • Indywidualne programy z matematyki dla 5 uczniów
  • Kontynuacja programu APU – Analiza Prac Uczniów
  • Kontynuacja programu OWU – Obserwacja Wybranych Uczniów
  • Udział w programie „OK ZESZYT”
  • Udział w „Narodowym Czytaniu”
  • Udział w akcji „Szkoła do hymnu”
  • Udział w akcji „Szkoła pamięta”
  • Udział w akcji „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”
  • Udział w „Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca”  –  próba pobicia rekordu w resuscytacji krążeniowo – oddechowej
  • Udział w  Ogólnopolskim Programie „Moje miasto bez elektrośmieci”
  • Udział w projekcie „Zdrowo jem, więcej jem”
  • Uczestnictwo w projekcie „Szachy w mazowieckiej szkole” realizowanym przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
  • Udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Medialnej -Projekt Kino-Szkoła
  • Udział w akcji „Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj”
  • Udział w programie „Śniadanie daje moc”
  • Udział w programie „Owoce w szkole” i „Mleko w szkole”
  • Test Coopera
  •  IV edycja Miejskiego Dyktanda Gżegżółka:I miejsce – Barbara Gwiazda kl 8c  (kategoria klas 7 -8),  II miejsce – Franciszek Pakuła kl. 6c   (kategoria klas 4 – 6), III miejsce  Anna Romańska kl. 8b      (kategoria klas 7 – 8)
  • Uczennica kl 2b Kasjana Zarychta zdobyła III miejsce w I Turnieju Szachowym „Szachy w mazowieckiej szkole” –
  • Uczennica kl. 8c Barbara Gwiazda  została laureatka konkursu OLIMPUS  z matematyki
  • Dwóch uczniów  – Patryk Drewniak oraz Przemysław Rybkiewicz z klasy 8b  zostało laureatami konkursu MULTITEST z matematyki
  • Dwie uczennice z kl. 8c – Barbara Gwiazda oraz Helena Panfil otrzymały wyróżnienie w Ogólnopolskim Teście Ortograficznym
  • 12 Koncert Noworoczny pt. „Jeśli kochasz, sercem patrz”
  • Udział w projekcie „Szkoła podstawowa startem do kariery”
  • Udział w projekcie Destination Senegal
  • Uczeń kl. 8a Szymon Głuszak został finalistą Kuratoryjnego Konkursu z matematyki
  • W Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia mamy  laureata oraz wyróżnienia: Michał Niełaczny z klasy 7d – dyplom laureata, Marta Redlik z klasy 6c – dyplom wyróżnienia, Zuzanna Machera z klasy 6a – dyplom wyróżnienia, Szymon Głuszak z klasy 8a – dyplom wyróżnienia, Barbara Gwiazda z klasy 8c – dyplom wyróżnienia
  • W konkursie języka angielskiego Fox nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca: Maksymilian Skiba w kategorii „Ducks” – I miejsce, Barbara Gwiazda oraz Helena Panfil w kategorii „Ducks” – II miejsce , Kinga Sababady oraz Zuzanna Machera w kategorii „Bunnies” – II miejsce
    Kinga Korsak w kategorii „Bunnies” – III miejsce
    oraz Gabriela Guzewicz w kategorii „Ducks” – III miejsce
  • W ogólnopolskim konkursie „(NIE)ZWYCZAJNA ŚWIĘTOŚĆ” uczeń kl. 8a Maksymilian Skiba  zajął II miejsce
  • W ogólnopolskim konkursie geograficznym EDI – PANDA nasi uczniowie zajęli najwyższe miejsca: I miejsce oraz dyplom laureata – Barbara Gwiazda z kl. 8c, III miejsce oraz dyplom laureata – Helena Panfil z kl. 8c, V miejsce  oraz dyplom laureata– Filip Papiernik z kl. 6c, Michał Rzepinski z kl. 6b, Maciej Piechociński z kl. 8a oraz Oliwia Brzakała z kl. 8c
  • KANGUR – międzynarodowy konkurs matematyczny – wyróżnienie:  Alicja Bogdańska klasa 7b, Szymon Głuszak klasa 8a
  • W Ogólnopolskim konkursie GALILEO z biologii uczen kl. 6c zdobył 8 miejsce i Dyplom laureata
  • W ogólnopolskim Konkursie GALILEO z języka angielskiego nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca: Franz Łotocki kl. 7c –   7 miejsce  Dyplom laureata , Gabriela Guzewicz kl. 7c –  9 miejsce  Dyplom laureata,  Tymoteusz Koziarek kl. 7a – 11 miejsce  Dyplom wyróżnienia , Hanna Borowicz  kl. 7a –  12 miejsce Dyplom wyróżnienia, Aleksander Makowski kl. 7d – 13 miejsce  Dyplom wyróżnienia, Karol Lichoń  kl. 8b – 8 miejsce  Dyplom laureata,  Anna Romańska  kl. 8b – 15 miejsce Dyplom wyróżnienia
  • Tytuł Najlepszego Ucznia I etapu edukacyjnego  otrzymali: edukacja polonistyczna – Magdalena Dąbrowska kl. 3a, Włodzimierz Obroślak  kl. 3b,  edukacja matematyczna – Hanna Sababady kl. 3a,  Aleksander Kuć kl. 3b,  język angielski  – Hanna Sababady kl. 3a, Jan Biela kl. 3b,
  • Tytuł Najlepszego Absolwenta otrzymali: Maksymilian Skiba z kl. 8a, Patryk Drewniak kl. 8b oraz Barbara Gwiazda kl. 8c
  • Nagrodę Burmistrza otrzymali:Maksymilian Skiba kl. 8a, Szymon Głuszak kl. 8a, Przemysław Rybkiewicz kl. 8b, Barbara Gwiazda kl. 8c oraz Helana Panfil kl. 8c
  • Tytuł Najlepszego Sportowca otrzymali: Julia Szadkowska, Oliwia Szadkowska kl. 8c oraz Maksymilian Zięba kl. 8b
  • Tytuł Najlepszej Solistki – otrzymała Patrycja Pośpiech z kl. 8c

OSIĄGNIĘCIA 2018/2019

  • Indywidualne programy z matematyki dla 2 uczniów
  • Indywidualne programy z języka angielskiego dla 7 uczniów
  • Indywidualne programy z języka polskiego 3 uczniów
  • Kontynuacja programu APU – Analiza Prac Uczniów
  • Kontynuacja programu OWU – Obserwacja Wybranych Uczniów
  • Udział w programie „OK ZESZYT”
  • Udział w programie SUS –  Szkoła Ucząca się
  • Udział w  Ogólnopolskim Programie „Moje miasto bez elektrośmieci”
  • Udział w programie „PoczytajMY”
  • Udział w projekcie „Nasza Mała Biblioteka”
  • Udział w projekcie „Zdrowo jem, więcej jem”
  • Udział w akcji „Mirabelka – kiełkująca historia 100licy”
  • Realizacja projektów: „W 100-lecie odzyskania niepodległości”,  „Masterchef nie tylko od kuchni”,  „Plecak pełen ortografii”, „Historia jednego wiersza”, „Piękna nasza Polska cała”
  • Udział w„Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca”  –  próba pobicia rekordu w resuscytacji krążeniowo – oddechowej
  • Udział w Marszu Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosących Im Pomoc
  • Test Coopera
  • Rekord dla Niepodległej
  • Koncert Niepodległościowy
  • Realizacja projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej – „Dzień Patrioty i Patriotki XXI wieku”
  • III miejsce  w powiatach w koszykówce chłopców klas szóstych
  • Udział w akcji piastowskiego czytania „Antka Cwaniaka” Aleksandra Kamińskiego
  • Uczestnictwo i uzyskanie certyfikatu w projekcie „Szachy w mazowieckiej szkole” realizowanym przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
  • Wojewódzki konkurs literacki „Ocalić od zapomnienia” w kategorii klas 7 i 8 – I miejsce zajęła Barbara Gwiazda, a wyróżnienie Helena Panfil. Obie są uczennicami klasy 7c.
  • Ogólnopolski Konkurs Literacki organizowany pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty „Fantastyczny XXI wiek”- Justyna Gągorowska i Natalia Żbikowska z klasy 7c zdobyły tytuły laureatek, natomiast Anna Vetulani – Rzewuska z klasy 7c oraz Barbara Cierpka i Aleksandra Ulejczyk z klasy 8a – tytuły finalistek.
  • I miejsce – Gabriela Guzewicz kl. 6c w Ogólnopolskim  Konkursie The Bat Kid , II miejsce – Kinga Sababady kl. 5b
  • III miejsce – Aleksandra Machera kl. 4a , Weronika Wilczyńska kl. IVc, Kinga Sababady kl. 5b oraz Amiran Dąbrowski kl. 5b  w Ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego Olimpus  Dyplom Laureata, nagroda książkowa,
  • I miejsce – Helena Panfil z kl. 7c, II miejsce – Maksymilian Skiba z kl. 7a,  wyróżnienie Barbara Cierpka z kl. 8a. w powiatowym konkursie Literacko – Historyczny „Pierwszy Dzień Wolności”
  • XV Ogólnopolski Konkurs Literacki organizowany pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty z okazji Roku Stanisława Moniuszki: w kategorii album-klasy IV-VI – III miejsce Natalia Kowalewska, w kategorii plakat – I miejsce Dorota Gawlik, II miejsce Antoni Budnicki,  III miejsce Oliwia Działek i Robert Parol, wyróżnienie Zofia Sadowska, w kategorii opowiadanie klasy VII-VIII i III gimnazjum – I miejsce Helena Panfil.
  • Ogólnopolski Konkurs Literacki organizowany pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty „Fantastyczny XXI wiek” Justyna Gągorowska i Natalia Żbikowska z klasy 7c zdobyły tytuły laureatek, natomiast Anna Vetulani – Rzewuska z klasy 7c oraz Barbara Cierpka i Aleksandra Ulejczyk z klasy 8a – tytuły finalistek
  • Wojewódzki konkurs literacki „Ocalić od zapomnienia”  kategoria klas 7 i 8 – I miejsce Barbara Gwiazda, a wyróżnienie Helena Panfil (uczennice z klasy klasa 7c)
  • Wojewódzki Konkurs Literacki „Nasze szczęście zależy od nas samych” – II miejsce – Barbara Gwiazda kl. 7c, III miejsce Maksymilian Skiba kl. 7a oraz Amelia Stanecka z kl. 8b
  •  Konkurs „Męka Pańska w oczach dzieci i młodzieży ”  – I miejsce w diecezji warszawskiej i wyróżnienie w etapie ogólnopolskim Maksymilian Skiba uczeń klasy 7a
  • Archidiecezjalny Biblijny Konkurs im. Sługi Bożego Kard. Augusta Hlonda – finalista Michał Rzepiński z klasy 5b
  •  „Kangur Matematyczny” – wyróżnienia: Michał Rzepiński    kl.5b, Natalia Tracz                   kl.6a, Przemysław Rybkiewicz   kl.7b, Maksymilian Zięba  kl.7b,  Piotr Wojno   kl.7b,  Barbara Gwiazda  kl.7c
  • Asik – międzygminny konkurs matematyczny – I miejsce : Michał Niełaczny  kl. 6d,    Przmysław Rybkiewicz  kl.7b , wyróżnienie – Natalia Stosio   kl.8a
  • Konkurs Logicznego Myślenia – wyróżnienia: Natalia Stosio    kl.8a,  Brygida Pokorska   kl.8c
  • Ogólnopolska  Olipmiada Zadań Logicznych – tytuł laureata: Michał Niełaczny  kl.6d
  • Maraton Matematyczny –  wyróżnienie  Natalia Stosio    kl.8a
  • Albus 2019, kategoria historia- Maksymilian Skiba kl. 7a – IV miejsce, Dyplom laureata, Nagroda książkowa, Helena Panfil k oraz Barbara Gwiazda kl. 7c –  V miejsce,  Dyplom laureata, Nagroda książkowa, Jakub Walczak kl. 7a – XIV miejsce,  Dyplom wyróżnienia.
  • GALILEO kategoria biologia – Franciszek Pakuła kl. 5c – wyróżnienie
  • Udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”
  • Zorganizowanie Międzyszkolnego Turnieju Szachowego
  • Zorganizowanie na terenie naszej szkoły Konferencji Upowszechniającej AP
  • I miejsce w Piastowskiej Lidze Szkół: 16 złotych medali,  13 srebrnych i 11 brązowych
  • Tytuł najlepszego absolwenta otrzymały: Natalia Stosio 8a, Amelia Stanecka 8b oraz Brygida Pokorska 8c
  • Tytuł najlepszego sportowca otrzymali: Mikołaj Sobecki 6d oraz Natalia Górska 8c
  • Tytuł najlepszego ucznia I etapu edukacyjnego otrzymali: edukacja polonistyczna – Hanna Rędzińska 3a, edukacja matematyczna – Wojciech Galiński 3a oraz język angielski – Piotr Sadownik 3a
  • Wyniki egzaminu ósmoklasisty: Język polski: Polska-  63%, województwo -67%, powiat – 72%, Piastów – 70%, SP1 – 72,28%, uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w naszej szkole – 84,6%           matematyka:Polska – 45%, województwo -50%, powiat – 56%, Piastów – 55%, SP1 – 53,16, uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w naszej szkole – 55,6%                                                                                               język angielski – Polska – 59%, województwo – 65%, powiat – 72%, Piastów – 71%, Piastów – 71%, SP1 – 73, uczniowie ze specjalnymi potrzebami w naszej szkole – 92,3%

OSIĄGNIĘCIA 2017/2018

  • Indywidualne programy z matematyki dla czterech uczniów
  • Indywidualne programy z języka angielskiego dla czterech uczniów
  • Indywidualne programy z języka polskiego dla trzech uczniów
  • Udział w programie OWU -” Obserwacja Wybranych Uczniów”
  • Udział w programie RUN – „Rozwijanie Uczenia się i Nauczania”
  • Udział w programie APU -” Analiza Prac Uczniów”
  • Udział w programie SUS -” Szkoła Ucząca Się”
  • Szkoła otrzymała tytuł „Szkoły Uczącej się” za lata 2015 – 2017
  • Udział w „Kampanii  Na Rzecz Matematyki” – projekt ogólnopolski MSCDN
  • Udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Medialnej -Projekt Kino-Szkoła
  • Udział w „Pilotażowym wdrożeniu programowania w edukacji formalnej w oparciu o innowacje pedagogiczne w szkołach”
  • Udział w programie „Zdrowo jem więcej wiem”
  • Udział w programie „Śniadanie daje moc”
  • Udział w programie „Owoce w szkole” i „Mleko w szkole”
  • Realizacja ogólnoszkolnego projektu czytelniczego”Miedzy nami czytelnikami”
  •  Udział w „Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca”  –  próba pobicia rekordu w resuscytacji krążeniowo – oddechowej
  • Udział w Marszu Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosących Im Pomoc
  • Udział w ogólnopolskiej akcji „Zróbmy Pokój” organizowanej przez PAH
  • Udział w ogólnopolskiej akcji „Twoja krew, moje życie”
  • Otrzymanie Certyfikatu Szkoły Promującej Honorowe Oddawanie Krwi
  • Udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia
  • Udział w IX edycji  programu”Akademii Bezpiecznego Puchatka”
  • Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”
  • Zorganizowanie akcji „Uwolnij książkę” – boocrossing
  • Występ chóru szkolnego w Starostwie Powiatowym w Pruszkowie z okazji Świąt Bożego Narodzenia
  • II miejsce w zawodach unihokeja dziewcząt o Mistrzostwo Powiatu Pruszkowskiego
  • X jubileuszowy Koncert Noworoczny
  • Troje uczniów: Przemysław Rybkiewicz z kl. VI b, Jan Gwiazda z kl. VI c oraz Natalia Stosio z kl. VII a zakwalifikowało się do II etapu kuratoryjnego konkursu z matematyki
  • Dziewięć uczennic:  Barbara Gwiazda oraz Helena Panfil z kl. VI c, Barbara Cierpka, Katarzyna Koguciuk i Emilia Olech z kl. VIIa, Zuzanna Matysiak oraz Amelia Stanecka z kl. VII b, Zuzanna Czubrychowska i Brygida Pokorska z kl. VII c zakwalifikowało się do II etapu kuratoryjnego konkursu z języka polskiego
  • Akcja „Wirtualna Redakcja”
  • Uczeń Jan Gwiazda z kl. 6c zakwalifikował się do III etapu konkursu kuratoryjnego z matematyki
  • Uczennica Barbara Cierpka z kl. 7a zakwalifikował się do III etapu konkursu kuratoryjnego z języka polskiego
  • Uczeń Jan Gwiazda z klasy VIc został laureatem konkursu kuratoryjnego z matematyki
  • W Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „FOX” pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie dwie uczennice klasy 6c, Barbara Gwiazda, która uzyskała wynik 100% i Helena Panfil uzyskały tytuł laureata. Wyniki bardzo dobre otrzymali: Maksymilian Skiba, kl. 6a oraz Przemysław Rybkiewicz, kl. 6b, natomiast dobre: Anna Romańska i Maria Rokicka z kl. 6b, Maja Mroczek – kl. 5d, Tymoteusz Koziarek – kl. 5a oraz Kaja Tarnowska – kl. 4c. Nasza szkoła zajęła także I miejsce w powiecie pruszkowskim.
  • Trzeci raz z rzędu wygralismy Piastowską Ligę  Szkolną
  • Obserwacja wybranych uczniów- spotkanie otwarte w SP 1 w Piastowie
  • Szkoła zdobyła tytuł : „Baw się i ucz! Świetlica Szkolna Przyjazna Uczniowi”.
  • Udział w akcji Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP w Dębicy „pomagamy dzieciom bł. Edmunda”
  • Nagrodę Burmistrza Miasta Piastowa za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowa postawę otrzymali: Jan Gwiazda, Barbara Gwiazda oraz Helena Panfil z klasy VIc

OSIĄGNIĘCIA 2016/2017

  • Indywidualne programy z matematyki dla dwóch uczennic
  • Indywidualne programy z języka polskiego dla dwóch uczennic
  • Udział w programie „Śniadanie daje moc”
  • Udział w programie Akademia Bezpiecznego Puchatka
  • Udział w programie  „Owoce w szkole”
  • Udział w programie RUN Rozwijanie Uczenia się i Nauczania
  • Udział w programie SUS – Szkoła Ucząca się
  • Udział w programie SAS – Szkoły Aktywne w Społeczności
  • Udział w programie GIODO
  • Udział w programie OWU -Obserwacji Wybranych Uczniów
  • Udział w programie MAŁY MISTRZ
  • Udział w Pilotażowym wdrożeniu programowania w edukacji  formalnej w oparciu o innowację pedagogiczną
  • Udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Medialnej – Projekt Kino-Szkoła
  • I i II miejsce – zespołowo w biegach przełajowych- Piastowskie Ligi Szkolne
  • I miejsce – chłopcy  tenis stołowy w  Piastowskich Ligach Szkolnych
  • I miejsce –  dziewczyny w tenisie stołowym  w PLS
  • II miejsce w zawodach powiatowych Koszykówka – dziewczynki
  • IV miejsce w zawodach powiatowych Koszykówka – chłopcy
  • Dwie uczennice z klas VI zakwalifikowały sie do rejonowego etapu Konkursu kuratoryjnego z języka polskiego
  • Dwie uczennice z  klasy VI i jeden uczeń z klasy V zakwalifikowali się do rejonowego etapu konkursu kuratoryjnego z matematyki
  • Dwoje uczniów z klas III – otrzymali dyplom laureata w Ogólnopolskim Teście Ortograficznym
  • I miejsce – w Ogólnopolskim Konkursie „Symbole i motywy historyczne w naszym świecie”
  • Realizacja projektu czytelniczego „Na herbatce u Makuszyńskiego….”
  • Po raz czwarty Szkoła wzięła udział w biciu rekordu w resuscytacji krążeniowo- oddechowej z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca
  • Udział naszych uczniów w Koncercie Niepodległościowym – MOK w Piastowie
  • Uczennica  klasy VIb Jula Czosnek została laureatką kuratoryjnego konkursu z matematyki
  • Uczeń klasy Vc Jan Gwiazda został finalistą konkursu kuratoryjnego z matematyki oraz konkursu kuratoryjnego – mini LOGIA
  • Zorganizowanie „II Wielkiego Quizu Historycznego o Piastowie”
  • Obchodziliśmy Jubileusz Integracji
  • Nasza szkoła otrzymała Certyfikat Społecznie Zaangażowanej placówki za udział w IV edycji ogólnopolskiej kampanii Wszystkie Kolory Świata zorganizowanej przez UNICEF
  • Nasza szkoła otrzymała tytuł „Szkoły Uczącej się”
  • Nasza szkoła otrzymała certyfikat współpracy z Szkołą Edukacji Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego w realizacji programu kształcenia nauczycieli.
  • Otrzymaliśmy Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki za udział w IV edycji ogólnopolskiej kampanii Wszystkie Kolory Świata zorganizowanej przez UNICEF
  • Udział w XXXII edycji  Rajdu Historycznego
  • Udział w ogólnopolskiej akcji”Jak nie czytam jak czytam”
  • Udział w akcji „Uczynek wiary – rowery dla katechistów w Afryce”
  • Zdobyliśmy I miejsce w Piastowskiej Lidze Szkolnej
  • Nagrodę Burmistrza Miasta Piastowa za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowa postawę otrzymali:Julia Czosnek kl. VIb oraz Jan Gwiazda kl. Vc
  • Za osiągnięcia sportowe oraz dobra postawę za zawodach Nagrodę Burmistrza Miasta Piastowa otrzymały uczennice z klasy VIc: Julia Tchórzewska, Natalia Górska oraz Wiktoria Podgórna
  • Granty dla najlepszych artystów w postaci mikrofonów nagłownych  otrzymały solistyki naszego chóru- Zuzanna Kapusta, Gabrysia Guzewicz  Patrycja Pospiech, Sara Sadikoune i Dorota Sadownik.
  • Tytuł Najlepszego Ucznia klasy III uzyskali: Zuzanna Machera   – edukacja polonistyczna, Łucja Ługowska – edukacja matematyczna, Natalia Frunze – edukacja polonistyczna, Michał Rzepiński – edukacja matematyczna, Kinga Sababady- język angielski, Wiktoria Zglinicka – edukacja polonistyczna, Kaja Tarnowska – edukacja matematyczna, Franciszek Pakuła – edukacja polonistyczna, Maksymilian Grzymała – edukacja matematyczna.
  • Tytuł Najlepszego Sportowca w kategorii dziewcząt otrzymała Julia Tchórzewska VIc
  • Tytuł Najlepszego Sportowca w kategorii chłopców otrzymał Krzysztof Komorowski VIc

OSIĄGNIĘCIA 2015/2016

  • Indywidualne programy z matematyki dla pięciu uczniów
  • Indywidualne programy z języka angielskiego dla dwóch uczniów
  • Indywidualny program dla jednego ucznia z przyrody
  • Indywidualny program z języka polskiego dla jednego ucznia
  • Uczeń Andrzej Gwiazda został laureatem  Kuratoryjnego konkursu  z matematyki
  • Uczeń Andrzej Gwiazda został laureatem Kuratoryjnego konkursu miniLOGIA 14
  • Dwie uczennice :Alicja Chojnacka z kl. VIc oraz Emilia Olech z kl. VIa zostały finalistkami Konkursu kuratoryjnego języka polskiego.
  • Szkoła bierze udział w programie RUN – Rozwijanie Uczenia się i Nauczania
  • Współpraca z PAH – „Światowy Dzień  Żywności” – pomoc dla Ukrainy
  • Udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Twoje dane – twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”
  • Szkoła uzyskała licencję na przeprowadzenie V Swiatowego Dnia Tabliczki Mnożenia
  • Szkoła otrzymała Certyfikat ukończenia III edycji programu WF z Klasą
  • Szkoła ptrzymała Certyfikat od Microsoft kończący pozytywnie proces Software Asset Management.
  • Szkoła otrzymała Dyplom za ukończenie siódmej edycji programu Nauczycielska akademia Internetowa
  • Szkoła otrzymała Dyplom za udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Swięte słowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego”
  • Szkoła została zakwalifikowana do III edycji programu „Mistrzowie Kodowania”, którego organizatorem jest firma Samsung Electronics Polska
  • Wręczenie certyfikatu „Szkoła Promujaca Zdrowie”
  • Występ naszych uczniów na miejskich obchodach Święta Niepodległości w MOK-u w Piastowie
  • Po raz trzeci Szkoła wzięła udział w biciu rekordu w resuscytacji krązeniowo- oddechowej z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca
  • Udział w rządowym programie „Książki naszych marzeń”
  • Realizacja projektu „Z książką odkrywamy tajemnice świata”
  • Realizacja projektu „Sienkiewicz dawniej i dziś”
  • Realizacja projektu świetlicowego „Irlandia”
  • Udział w dwóch międzynarodowych projektach e – Twinning – „Christmas tradition around Europe” oraz „Handmade Xmas cards, Xmas three balls”.
  • Udział w miejskim projekcie „Piastowski słownik biograficzny”
  • I miejsce w zawodach powiatowych w koszykówce chłopców
  • II miejsce w zawodach powiatowych w unuhokeju
  • VIII Koncert Noworoczny
  • Koncert chóru szkolnego w Ośrodku Rozwoju Edukacji
  • Uroczyste obchody 102 -lecia Szkoły
  • Przygotowanie i przeprowadzenie Konkursu interaktywnego „Wielki Quiz Historyczny o Piastowie”
  • Dwóch uczniów naszej szkoły uzyskało  w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym KANGUR wynik bardzo dobry  – Julia Czosnek Vb oraz Andrzej Gwiazda VIa
  • Nagrodę Burmistrza Miasta Piastowa za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorową postawę otrzymali: Anna Ługowska z kl. Va, Andrzej Gwiazda   – z kl. VIa , Cecylia Olech – z  kl. VIa, Kacper Guzewicz–  z kl. VIc, Zuzanna Chłosta   – z kl. VIc .
  •  Za osiągnięcia sportowe oraz dobrą postawę na zawodach w roku szklonym 2015/2016 – Nagrodę Burmistrza Miasta Piastowa otrzymali: Antoni Michalski  VIc, Kacper Markowski VIc, Jan Jagodziński   VIc
  • Tytuł Najlepszego Absolwenta otrzymali: Andrzej Gwiazda, Zuzanna Chłosta, Alicja Kurzawa
  • Tytuł Najlepszego Ucznia klasy trzeciej uzyskali: Natalia Tracz- edukacja polonistyczna, Tymoteusz Koziarek- edukacja matematyczna, Michalina Dobek- język angielski, Anna Sobiecka- edukacja polonistyczna, Alicja Bogdańska- edukacja matematyczna, Gabriela Guzewicz- edukacja polonistyczna i matematyczna, Aleksandra Jung – edukacja polonistyczna, Aleksander Makowski – edukacja matematyczna, język angielski.
  • Po raz pierwszy zostały przyznane statuetki za szczególne osiągnięcia wokalne, które otrzymały: Helena Rzepinska VIc, Małgorzata Majchrzak VIb oraz Aleksandra Strzelecka VIb
  • Szkoła zajęła I miejsce w klasyfikacji ogólnej w ramach Piastowskich Lig Szkolnych

OSIĄGNIĘCIA 2014/2015

  • Bardzo wysokie wyniki sprawdzianu OKE
  • średnia szkoły I część ( język polski i matematyka) -77%
  • średnia powiatu I część- 73,5%
  • średnia województwa I część – 69,8
  • średnia szkoły II część ( język angielski) – 83,6%
  • średnia powiatu II część – 84,8%
  • średnia województwa II część – 80,4%
  • XV Piastowska Olimpiada Niepełnosprawnych
  • Szkoła otrzymała Certyfikat Szkoły Gotowej na TIK
  • Szkoła należy do Klubu Szkół Uczących się
  • Kontynuacja N@I, Oceniania Kształtujacego, Analizy wyników egzaminów
  • Instytut Badań Edukacyjnych w ramach projektu systemowego”Badanie jakości i efektywności edukacji oraz instytucjonalizacji zaplecza badawczego w klasach szóstych” przeprowadzi badania dotyczące  procesu dydaktycznego języka polskiego, matematyki, historii i przyrody. Badania prowadzone są w 34 losowo wybranych szkołach w Polsce.
  • Udział w projekcie „Cyfrowa Scieżka”-edycja 2014/2015 w ramach programu „Aktywna edukacja”
  • Szkoła została zakwalifikowana do II edycji programu „Mistrzowie Kodowania”, którego organizatorem jest firma Samsung Electronics Polska wraz z partnerami: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacja CiderDojo Polska, Stowarzyszenie”Rodzice w edukacji”, Stowarzyszenie Dobra Edukacja, Superbelfrzy RP i Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
  • Artykuł w Głosie Nauczycielskim w dodatku pt. Uczeń zdolny w systemie edukacji” przygotowanym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji zawierający wywiad z Panią Dyrektor Urszulą Skrzypczak pt.”Z doświadczeń dyrektora praktyka”, który dotyczy pracy z uczniem zdolnym w SP1 w Piastowie.
  • Indywidualne programy z matematyki dla czterech uczniów uzdolnionych matematycznie
  • Uczeń klasy Va Andrzej Gwiazda zakwalifikował sie do II etapu Konkursu kuratoryjnego z matematyki.
  • I miejsce w zawodach unihokeja o Mistrzostwo Powiatu Pruszkowskiego Szkół Podstawowych w kategorii dziewcząt
  • V miejsce w zawodach koszykówki o mistrzostwo Szkół Podstawowych Powiatu Pruszkowskiego w kategorii chłopców
  • V miejsce w zawodach koszykówki o Mistrzostwo Szkół Podstawowych Powiatu Pruszkowskiego w kategorii dziewcząt
  • VII Koncert Noworoczny
  • Realizacja projektu świetlicowego ” Japonia”
  • Realizacja projektu „Podróze po literaturze”
  • Realizacja projektu „W teatrze duszy mojej”
  • Realizacja projektu świetlicowego „Kongo”
  • Szkolenie w klasach pierwszych w ramach programu edukacyjnego „Ratujmy i uczmy ratować” pod patronatem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
  • IV Piknik Rodzinny
  • Zdobycie certyfikatów: „Mistrzowie Kodowania” oraz „Ocenianie Kształtujące w Szkole Uczacej Się”
  • Artykuł w Rocznikach Lingwistycznej Szkoły Wyższej w Warszawie dotyczący technik pracy z uczniem dyslektycznym na zajęciach języka angielskiego pani Iwony Skiby
  • Uzyskanie certfikatu „Szkoła Promująca Zdrowie”

OSIĄGNIĘCIA 2013/2014

  • Bardzo wysokie wyniki sprawdzianu OKE
  • srednia szkoły – 29,95 pkt
  • średnia powiatu – 28,67
  • średnia w kraju -25, 82
  • Indywidualne programy z języka polskiego dla dwóch uczennic uzdolnionych humanistycznie
  • indywidualne programy z matematyki dla trzech uczennic uzdolnionych matematycznie
  • Indywidualne programy z języka angielskiego dla dwóch uczennic uzdolnionych językowo
  • XIV Olimpiada Niepełnosprawnych
  • Kontynuacja współpracy z Towarzystwem Rozwijania Aktywności Dzieci „Szansa”,
  • Realizacja projektu „Razem a nie osobno”
  • Realizacja trzyletniego programu „Ocenianie kształtujące w Szkole uczącej się” OKSUS we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności
  • Udział w programie Aktywna Edukacja, który realizowany jest w ramach projektu „Wdrożenie podstawy programowej kształcenia ogólnego w przedszkolach i szkołach”, we współpracy z ORE i CEO, na temat wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w nauczaniu i uczeniu się
  • Udział w III edycji akcji „Owoce w szkole”
  • Udział w II edycji akcji „Mleko w szkole”
  • Realizacja projektu „Palcem po mapie” w świetlicy szkolnej
  • Realizacja projektu „Zabawy literacko-teatralne” w świetlicy szkolnej
  • Realizacja projektu „Rozwijajmy się z indywidualizacją” dla klas I –III finansowanego ze środków Unii Europejskiej
  • Udział w ustanawianiu światowego rekordu w jednoczesnym udzielaniu pierwszej pomocy w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca (akcja Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przy współpracy z Polską Rada Resuscytacji)
  • Udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Klub Bezpiecznego Puchatka”
  • Zakwalifikowanie się czterech uczennic : Julii Jodczyk, Agaty Koguciuk, Antoniny Sochackiej i Moniki Markockiej do II etapu Konkursu Kuratoryjnego z matematyki
  • Zakwalifikowanie się  dwóch uczennic: Agaty Koguciuk i Antoniny Sochackiej do II etapu Konkursu Kuratoryjnego z języka polskiego
  • Uzyskanie tytułu laureata w Kuratoryjnym Konkursie Matematycznym przez dwie uczennice Julię Jodczyk i Agatę Koguciuk
  • Uzyskanie tytułu finalistki w  Kuratoryjnym Konkursie Matematycznym przez Antoninę Sochacką
  • Uzyskanie przez Agatę Koguciuk tytułu finalistki w Kuratoryjnym Konkursie Języka Polskiego
  • Uroczyste obchody 100-lecia Szkoły
  • Szkoła została uhonorowana Medalem Pamiątkowym Pro Masovia
  • III Piknik Rodzinny

OSIĄGNIĘCIA 2012/2013

  • Udział nauczycieli w kursach internetowych organizowanych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej: „Jak motywować uczniów do nauki”, „Ocenianie kształtujące”
  • Udział w pilotażowym projekcie „Szansa dla sześciolatków – wsparcie na starcie”, Towarzystwa Rozwijania Aktywności Dzieci „SZANSA” we współpracy z Biurem Wojewody Mazowieckiego, wspierany przez MEN.  Projekt ten  promuje  przyjazną adaptację dzieci w szkole
  • Realizacja programu „Przyjaciele Zippiego”
  • Indywidualny program z języka polskiego dla dwóch uczennic uzdolnionych humanistycznie
  • Indywidualny program z matematyki dla dwóch uczennic uzdolnionych matematycznie
  • XIII Olimpiada Niepełnosprawnych
  • Udział w II edycji akcji – „Owoce w szkole”
  • Udział w I edycji akcji „Mleko w szkole”
  • Realizacja całorocznego projektu edukacyjnego „Cztery pory roku” w świetlicy
  • Realizacja projektów e-twinning :  ”European Day of Language”:  Postcards from around the world, „EuroChild-endar 2013”,  “My Town in Alphabet”;  “Share the magic of Christmas”,  “Christmas cards from 10 different countries!”
  • Współpraca z PAH – organizacja akcji „Dzieci chcą się uczyć”, „Prawo do nauki”
  • Współpraca z UNICEF i udział w projekcie „Wszystkie kolory świata” – pomoc dzieciom z Czadu
  • III edycja konkursu międzyszkolnego języka angielskiego  i wiedzy o Wielkiej Brytanii „Jedyneczka”
  • II edycja  gminnego konkursu polonistyczno- historycznego o Piastowie
  • Udział trzech uczennic w II etapie kuratoryjnego konkursu polonistycznego :  Magdaleny Skiby kl, VIc , Agaty Koguciuk kl. Va i Julii Jodczyk kl Va
  • Udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Klub Bezpiecznego Puchatka”, nad którym honorowy patronat sprawuje Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty
  • Mistrzostwo Piastowa w  koszykówce chłopców
  • Mistrzostwo powiatu pruszkowskiego w koszykówce chłopców
  • Mistrzostwo w międzypowiatowych zawodach w koszykówce chłopców
  • zakwalifikowanie się do Mistrzostw Mazowsza w koszykówce chłopców
  • Mistrzostwo Piastowa dziewcząt w koszykówce
  • Zdobycie II miejsca w Mistrzostwach Piastowa w unihokeju chłopców
  • Mistrzostwo Piastowa w unihokeju dziewcząt
  • Mistrzostwo powiatu pruszkowskiego w unihokeju dziewcząt
  • Zakwalifikowanie się do Mistrzostw międzypowiatowych w unihokeju dziewcząt
  • W Mistrzostwach Piastowa w biegach przełajowych zdobyliśmy: dwa złote, cztery srebrne i trzy brązowe medale
  • W  Mistrzostwach Piastowa w tenisie stołowym zdobyliśmy : dwa złote, trzy srebrne i jeden brązowy medal
  • Szkoła otrzymała z rąk wiceministra MEN Joanny Berdzik nominację do wyróżnienia za działanie rozwijania zainteresowań, predyspozycji i zdolności uczniów w edukacji wczesnoszkolnej, ze szczególnym uwzględnieniem ucznia 6-letniego.
  • Otrzymanie Certyfikatu Społecznie Zaangażowanej Placówki za udział w drugiej edycji ogólnopolskiej kampanii „Wszystkie kolory świata”
  • Współpraca z Towarzystwem Rozwijania Aktywności Dzieci „Szansa”
  • Udział w projekcie „Pozwólmy zwierzętom żyć tam , gdzie się urodziły”
  • Współpraca z rodzicami w ramach II edycji akcji „Książka dla biblioteki”
  • II Piknik  Rodzinny
  • Przyznanie po raz pierwszy tytułu – Najlepszy absolwent klasy trzeciej z edukacji polonistycznej i matematycznej
  • Zakupienie trzech tablic interaktywnych
  • II Piknik  Rodzinny
  • III miejsce – w zawodach powiatowych w piłce nożnej dziewcząt
  • III miejsce w koszykówce chłopców w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej
  • VII miejsce w unihokeja dziewcząt w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej
  • I miejsce w klasyfikacji medalowej Piastowskiej Ligi Szkół
  • II miejsce w klasyfikacji punktowej Piastowskiej Ligi Szkół

OSIĄGNIĘCIA 2011/2012

  • bardzo wysokie wyniki sprawdzianu OKE:
    średnia szkoły: 26,03
    średnia powiatu: 25,96
    średnia województwa: 23,87
    średnia kraju: 22,75
  • I Piknik Rodzinny zorganizowany przez szkolny zespół ds. promocji zdrowia i świetlicę szkolna
  • przyznanie szkole „National Quality Label” – Narodowej Odznaki Jakości za udział w projekcie eTwining „Decorating the European Christmas Tree”
  • otrzymanie tytułu „Szkoły Odkrywców Talentów”, przyznanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji Warszawie
  • I Tydzień Talentów i Pasji – tydzień, w którym uczniowie i nauczyciele prezentują swoje pasje i talenty muzyczne, taneczne, sportowe
  • udział w projekcie edukacyjnym z przyrody „Akademia Ciepła”
  • udział w miejskim projekcie edukacyjnym „Piastowski Słownik Biograficzny”
  • zakup mobilnej pracowni komputerowej dla klas IV-VI
  • dodatkowe zajęcia pozalekcyjne i koła rozwijające zainteresowania matematyczno – przyrodnicze w ramach realizacji projektu „Indywidualizacja nauczania uczniów klas I –III w gminie Piastów”, współfinansowanych z Europejskiego Funduszu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
  • konkurs miejski polonistyczno- historyczny „Nasz Piastów” – autorki Sabina Furmańska i Iwona Skiba
  • zakup tablicy interaktywnej
  • w ramach umowy z Ministerstwem Edukacji Narodowej szkoła otrzymała nieodpłatnie zestawy narzędzi do pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – „”Dysleksja pakiet 1”, „Dysleksja pakiet 2”, „Matematyka – Terapia Pedagogiczna”
  • uczestnictwo w programie „Akademia Szkół uczących się” – „Nauczycielska Akademia Internetowa N@I”, współpraca z Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Polsko – Amerykańską Fundacją Wolności
  • udział w programie „Nauczyciel – badacz” ORE, UJ, Era Ewaluacji
  • prezentacja rozwiązań Szkoły Podstawowej nr 1 po realizacji pilotażu nowych rozwiązań prawnych w obszarze pomocy psychologiczno- pedagogicznej i kształcenia specjalnego w ramach „Podniesienia efektywności kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” MEN
  • udział w projekcie „Matematyka innego wymiaru” Elitmat
  • indywidualny program z matematyki dla dwóch uczniów uzdolnionych matematycznie
  • udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Moje miasto bez elektrośmieci”
  • indywidualny program z języka polskiego dla ucznia uzdolnionego humanistycznie
  • uczestnictwo w trzech projektach międzynarodowych na platformie „e-twinning” pod hasłami: „Decorating the European Christmas Tree” , „Writing Christmas cards”, „Christmas Strokes”

OSIĄGNIĘCIA 2010/2011

  • sprawdzian OKE   

średnia szkoły – 26,94

średnia województwa – 25,96

średnia kraju – 25,27

  • przyznanie po raz pierwszy dla najlepszego absolwenta szkoły „Nagrody Dyrektora Szkoły” i wpis do „Złotej Księgi Absolwenta”
  • inauguracja konkursu języka angielskiego „Jedyneczka” – autorki Agata Sałacińska i Joanna Chłosta
  • otrzymanie certyfikatu „Zachowaj trzeźwy umysł”
  • oddanie do dyspozycji nauczycieli zestawu laptopa i projektora multimedialnego
  • wyposażenie szkoły w przenośne nagłośnienie i pianino elektryczne
  • oddanie do użytku dużego placu zabaw wraz z ogrodem edukacyjnym w ramach programu rządowego „Radosna Szkoła”
  • przygotowanie w ramach projektu „Radosna Szkoła” pomieszczeń do nauki sześciolatków
  • indywidualny program z matematyki dla ucznia zdolnego
  • udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym UNICEF „Dostrzec Innych. Pomoc humanitarna na świecie”
  • udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Trzymaj formę”
  • zamontowanie projektora i jego oprzyrządowania w sali języka angielskiego
  • wdrożenie autorskiego „Programu nauczania i wychowania fizycznego dla II etapu kształcenia ogólnego” dopuszczonego do realizacji przez Dyrektora szkoły 30 VIII 2010 roku – autor Krystyna Wołosz
  • uruchomienie pierwszego przedszkolnego oddziału integracyjnego w Piastowie
  • udział w programie rządowym „Owoce w szkole”
  • pilotaż nowych rozwiązań prawnych w obszarze pomocy psychologiczno- pedagogicznej i kształcenia specjalnego w ramach „Podniesienia efektywności kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” MEN

OSIĄGNIĘCIA 2009/2010

  • „I Tydzień Nauki w Szkole Podstawowej nr 1 w Piastowie” – w tygodniu tym najzdolniejsi uczniowie prezentują swoje roczne dokonania w różnych dziedzinach nauki, muzyczne, sportowe, informatyczne, itp.
  • bardzo wysokie wyniki sprawdzianu OKE:

średnia szkoły – 28,47

średnia gminy – 28,34

średnia województwa – 25,58

średnia kraju – 24,56

  • uczennica szkoły znalazła się w gronie absolwentów „IV Edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego” w Warszawie, ogólnopolskiego programu edukacji ekonomicznej dla najmłodszych, realizowanego przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych wraz z SGH, przy wsparciu NBP
  • realizacja autorskiego programu edukacyjnego „Fryderyk Chopin i jego czasy”, zakończonego koncertem pianisty Mariusza Kłubczyka w naszej szkole – autor Maria Zielińska współpraca Bogdan Nidzgorski
  • udział w pierwszym cyklu ewaluacji zewnętrznej w ramach „Programu wzmacniania efektywności systemu nadzoru pedagogicznego i oceny pracy szkoły” MEN , uzyskaliśmy bardzo dobre wyniki tej ewaluacji we wszystkich 17 wymaganiach formułowanych przez państwo
  • otwarcie pracowni polisensorycznej
  • udział w projekcie edukacyjnym UNICEF „Szkoła z prawami dziecka”
  • udział w projekcie edukacyjnym „Uczniowie odkrywają Muranów”
  • powstanie chóru szkolnego pod kierownictwem Bogdana Nidzgorskiego
  • zakup i udostępnienie uczniom mobilnej pracowni komputerowej dla klas młodszych
  • szerszy dostęp do Internetu i programów multimedialnych
  • wstąpienie do grona Klubu Szkół UNICEF celem którego jest edukowanie uczniów na temat sytuacji ich rówieśników z różnych części świata oraz budzenie świadomości społecznej i aktywnej postawy wobec rzeczywistości międzynarodowej
  • udział w programie „Opowiem ci o wolnej Polsce”
  • opracowanie programu przygotowań uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 do udziału w zawodach sportowych z cyklu „Piastowskie Ligi Szkół” – autor Radosław Korban
  • rozpoczęcie Projektu Szkoła Promująca Zdrowie
  • indywidualny program nauczania z matematyki dla trzech uczniów uzdolnionych matematycznie
  • udział w pierwszej edycji ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej UNICEF „Baw się i bądź bezpieczny”
  • program adaptacyjny dla pierwszoklasistów „Przyjazna szkoła”, zatwierdzony uchwałą Rady Pedagogicznej z dnia 28.VIII.2009 r.– autorzy Iwona Zasada -Trzęsiara, Joanna Urbaniak i Jacek Furmański

OSIĄGNIĘCIA 2008/2009

  • wysokie wyniki sprawdzianu OKE:

średnia szkoły – 23,96

średnia województwa – 23,85

średnia kraju – 22,64

  • po raz pierwszy przyznano statuetki: „Przyjaciela Szkoły” i „Złotą Tarczę Absolwenta”
  • uroczyste obchody 95 –lecia szkoły
  • po raz pierwszy odbył się Koncert Noworoczny
  • po raz pierwszy odśpiewano hymn szkoły- autorzy: Bożena Madejska i Włodzimierz Ptaszek
  • wyróżnienie dla społeczności uczniowskiej za zaangażowanie i aktywne uczestnictwo w konkursie UNICEF na „Najbardziej zaangażowaną Społecznie Szkołę Roku 2008”
  • program „Postępowanie z uczniem zdolnym” zatwierdzony uchwałą Rady Pedagogicznej 25.IX 2008 r.
  • nagłośnienie sali gimnastycznej

OSIĄGNIĘCIA 2007/2008

  • uroczyste obchody 10-lecia posadowienia nowej szkoły
  • certyfikat „Szkoła bez przemocy”
  • program wczesna diagnoza psychologiczno-pedagogiczna, zatwierdzony uchwałą Rady Pedagogicznej z dnia 21.I.2008 r.
  • wprowadzenie oceny cyfrowej obok oceny opisowej w II semestrze nauki w klasie III, zatwierdzonej uchwałą Rady Pedagogicznej z dnia 21.I.2008 r.
  • indywidualny program z przyrody dla ucznia zdolnego
  • udział w projekcie „Druh Kamyk i harcerze”

OSIĄGNIĘCIA 2005/2006

  • pozyskanie dla szkoły z unijnych środków pracowni internetowej, gabinetu logopedycznego, pomocy dydaktycznych dla uczniów klas integracyjnych o wartości 127.192,22 zł.
  • otwarcie boiska przy szkole

OSIĄGNIĘCIA 2004/2005

  • sprawdzian OKE

średnia szkoły -32,72 pkt

średnia województwa – 30,21

średnia powiatu – 31,97

OSIĄGNIĘCIA 2003/2004

  • uroczyste obchody 90-lecia historii szkoły
  • po raz pierwszy została zorganizowana Wielka Akcja Charytatywna Świetlicy
  • otrzymanie certyfikatu „Szkoła z klasą”
  • 2003 – 2006 udział w unijnym programie Socrates-Comenius. Współpraca ze szkołami we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Austrii.

OSIĄGNIĘCIA 20052/2001

  • wdrożenie integracji w pełnym cyklu nauczania od I do VI klasy
  • pierwsza Piastowska Olimpiada Niepełnosprawnych

OSIĄGNIĘCIA 1999/2000

  • otwarcie Izby Pamięci
  • otwarcie stołówki
  • oddanie do użytku sali gimnastycznej

OSIĄGNIĘCIA 1998/1999

  • otwarcie sali komputerowej
  • realizowanie wszechstronnej pomocy pedagogiczno-psychologicznej dla uczniów potrzebujących (pedagog, psycholog, logopeda, reedukator, specjalista od gimnastyki korekcyjnej, terapeuta)
  • udział w rajdzie „Szlakiem Naszej Historii”

PARKING

Parking oraz główne wejście do szkoły znajdują się przy ul. Dworcowej.

Prosimy o  zachowanie szczególnej  ostrożności i przestrzegania zasad bezpieczeństwa w pobliżu terenu szkoły i przejścia dla pieszych.

MAPA

KONTAKT

ul. Brandta 22, 05-820 Piastów

22 723 79 96

Scroll to Top