BIBLIOTEKA

Biblioteka czynna  w godzinach:

7.30-15.30 poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek

8.00 -16.00 środa

LEKTURY  POLECANE DO WSPÓLNEGO CZYTANIA Z DZIECKIEM W KLASIE I

1. Maria Kownacka „Plastusiowy pamiętnik”
2. Joanna Papuzińska „Moja mama czarodziejka”
3. Charles Perrault „Bajki”
4. Grzegorz Kasdepke „Ostrożnie! Wszystko co powinno wiedzieć dziecko, żeby bezpiecznie bawić się w domu”
5. Grzegorz Kasdepke – „Detektyw Pozytywka”
6. Wanda Chotomska – „Legendy polskie”

1. Kornel Makuszyński „120 przygód Koziołka Matołka”
2. Wanda Chotomska „Pięciopsiaczki”
3. Alina i Czesław Centkiewiczowie „Zaczarowana zagroda”
4. Michał Rusinek „Wierszyki domowe”
5. Hans Christian Andersen „Baśnie”
6. Adam Milne „Kubuś Puchatek”
7. Hugh Lofting „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”
8. Anna Mikita „Bajki w zielonych sukienkach”
9. Julian Tuwim „Wiersze dla dzieci”

1. Krystyna Drzewiecka „Piątka z Zakątka”
2. Elżbieta Zubrzycka „Słup soli”
3. Maria Kruger „Karolcia”
4. Hans Chrystian Andersen „Baśnie”
5. Małgorzata Strzałkowska „Raj na Ziemi, czyli Rady nie od parady II”
6. Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”
7. Roman Pisarski „O psie, który jeździł koleją”
8. Wanda Chotomska „Dzieci Pana Astronoma”

W naszej bibliotece pracują:

p. Maria Zielińska
p. Małgorzata Zwolińska

1. Frances Burnett „Mała Księżniczka”
2. Jan Brzechwa „Akademia Pana Kleksa”
3. Carlo Collodi „Pinokio”
4. Rene Goscinny „Mikołajek i inne chłopaki”
5. Jadwiga Korczakowska „Spotkanie nad morzem”
6. Alan Aleksander Milne „Chatka Puchatka”
7. Tove Jansson „Opowiadania z Doliny Muminków”
8. Joanna Olech „Dynastia Miziołków”

1. Frances Burnett „Tajemniczy ogród”
2. Lusy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”
3. Cliv Staples Lewis „Lew, czarownica i stara szafa”
4. Ferenc Molnar „Chłopcy z Placu Broni”
5. Mark Twain „Przygody Tomka Sawyera”
6. Jan Twardowski „Zeszyt w kratkę”

1. Joanna Chmielewska „Nawiedzony dom”
2. Cliv Staples Lewis „Lew, czarownica i stara szafa”
3. Kornel Makuszyński „Szatan z siódmej klasy”
4. John Rondla Reuel Tolkien „Hobbit”
5. Rene Goscinny „Mikołajek i inne chłopaki”
6. Stanisław Lem „Opowieści robotów”
7. Irena Jurgielewiczowa „Ten obcy.”

Dyżury:

p. Maria Zielińska

Poniedziałek 7.30-12.50
Wtorek 7.30-14.00
Środa 10.30 -16.00
Czwartek 7.30-14.40
Piątek 7.30-15.00

p. Małgorzata Zwolińska

Poniedziałek 13.15-16.15
Wtorek 13.15-16.15
Środa 12.30-15.30
Piątek 9.30-15.30

CO NOWEGO W BIBLIOTECE?