CHÓR

NAGRANIA 2017

”Historii bieg”- solistka> Zuzanna Kapusta klasa IV a (+chór)

”To nie ptak”- solistka > Patrycja Pośpiech klasa V c (+chór)

”Ktoś mnie pokochał” > kwartet :Zuzanna Kapusta IV a, Sara Sadikoune IV c, Łucja Romanowska IV c, Alicja Bogdańska IV b,(+ chór).

„To nie jest miłość”

Chór szkolny prowadzony przez p. Bogdana Nidzgorskiego rozpoczął swoją działalność  w roku szkolnym 2009/2010.  Gromadzi uczniów lubiących śpiewać  z klas trzecich , czwartych piątych i szóstych. Z początkiem każdego roku szkolnego w jego rozśpiewane progi wkraczają licznie   nowi uczniowie.

Podczas zajęć chórzyści  pogłębiają swoje zainteresowania muzyczne oraz rozwijają umiejętności wokalne. Celem nadrzędnym zespołu jest przygotowanie utworów, które stanowią oprawę  muzyczną ważnych  uroczystości szkolnych,  a także   reprezentują  godnie Szkołę na zewnątrz.

Repertuar chóru jest bardzo szeroki począwszy od pieśni patriotycznych , ludowych po utwory muzyki rozrywkowej. Chór przede wszystkim upowszechnia muzykę polską , choć w repertuarze znajduje się szereg utworów  z różnych stron świata, śpiewanych w różnych językach. Zespół w swojej historii miał wielu solistów, a  wśród obecnych możemy wyróżnić:  Małgorzatę Majchrzak, Helenę Rzepińską, Aleksandrę Strzelecką, Zuzannę Kapustę, Marię Romanowską, Joannę Kłosak, Gabrielę Guzewicz,  Franciszka Przybyłowskiego oraz Jana Pawelec. Oprócz śpiewu nasi chórzyści prezentują swoje umiejętności  gry na instrumentach tworząc często akompaniament do wykonywanych utworów.

Chór corocznie prezentuje się  m.in.  podczas:

• obchodów Dnia Papieskiego
  •  święta Edukacji  Narodowej
  • uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości
  • Jasełek
  • Koncertu Noworocznego
  • Obchodów  Pierwszego Dnia Wiosny
  • Święta Szkoły
  • zakończenia roku szkolnego.

Na szczególną uwagę zasługuje występ w czasie styczniowego Koncertu Noworocznego, w którym  chór daje mistrzowski popis swoich umiejętności.

Poza występami szkolnymi chór reprezentując nasza szkołę na zewnątrz uświetnił swoim występem m.in. miejską uroczystość z okazji Święta Niepodległości oraz wystąpił z koncertem na Spotkaniu Noworocznym w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie, gdzie spotkał się z dużym uznaniem i został nagrodzony gromkimi brawami.

Maria Zielińska