Nasi czytelnicy polecają…

W ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej  bibliotece organizujemy różne atrakcje i wydarzenia. Zaczęliśmy z przytupem – od Nocy Bibliotek. Już wkrótce zorganizujemy akcję „Przerwa na czytanie”, a w międzyczasie prowadzimy lekcje wprowadzające dla klas pierwszych, klasowy ranking wypożyczeń i kącik recenzenta. Mamy mnóstwo ciekawych książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, a ponieważ nowości rozchodzą się jak ciepłe bułeczki, trzeba być czujnym i zaglądać do biblioteki, by „upolować” coś dla siebie.

Z dumą stwierdzamy, że naszej szkole jest bardzo wielu uczniów, którzy uwielbiają czytać. Ale są i tacy, którzy jeszcze nie trafili na właściwą książkę – taką, która wciągnęłaby ich bez reszty i porwała do świata wyobraźni. Dlatego otwieramy kącik recenzenta, w którym to uczniowie uczniom będą polecali swoje ulubione książki. Zamieszczamy je na gazetce przed biblioteką i w zakładce BIBLIOTEKA na stronie naszej szkoły.

Magdalena Tarabasz

Scroll to Top