Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

Od wielu lat październik jest miesiącem, w którym Europejskie Towarzystwo Dysleksji zaprasza do udziału w akcji społecznej, której celem jest przypomnienie, że są wśród naszych podopiecznych dzieci o specyficznych potrzebach edukacyjnych. Tegoroczny Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji przypada w okresie 3-9 października pod hasłem „Przełamujemy bariery”. Miło nam poinformować, że w tym roku nasza szkoła nie tylko kolejny raz weźmie udział w obchodach Europejskiego Tygodnia Dysleksji, ale również będzie realizować we współpracy z Polskim Towarzystwem Dyslektycznym Ogólnopolski Projekt „Przełamujemy bariery, uczymy się razem”. Będziemy propagować wiedzę o dysleksji wśród uczniów, nauczycieli i rodziców oraz wspólnie pokonywać bariery, aby budować kulturę wzajemnego szacunku, wsparcia i uczenia się razem i od siebie nawzajem. Będziemy też wypracowywać dobre praktyki dotyczące wspierania osób z problemami dyslektycznymi, a także inspirować uczniów, nauczycieli i rodziców do podejmowania różnych działań i wyzwań w ramach tego projektu.

Scroll to Top