Lekcja geografii w Muzeum Ziemi

4 października lekcja geografii w klasie 7 na temat minerałów i skał odbyła się w Muzeum Ziemi. Uczniowie mieli możliwość poznać najważniejsze informacje na temat minerałów i zbadać je organoleptycznie. Poznali sposoby określania cech minerałów, dowiedzieli się m.in. co to jest skala Mohsa i dlaczego jeden z minerałów określany jest mianem złota głupców. Sami mogli wziąć je do rąk, określić barwę, połysk, zobaczyć, że niektóre z nich charakteryzują się dużym ciężarem, a niektóre są bardzo delikatne, nietrwałe bo można je zarysować nawet paznokciem. Przeprowadzali doświadczenia z najtwardszym z minerałów – diamentem, zachwycali się pięknem agatów i innych kamieni półszlachetnych. Poznali również przykłady skał, ich genezę oraz sposoby wykorzystywania. Wysłuchali również opowieści na temat powstawania bursztynów oraz obejrzeli inne ekspozycje muzeum m.in. wystawę poświęconą wielkim ssakom, które żyły w czwartorzędzie w czasie epoki lodowcowej.

Agnieszka Niewrzędowska

Scroll to Top