Wizyta białoruskich nauczycieli

Dnia 12 kwietnia naszą szkołę odwiedziła grupa zagranicznych nauczycieli. Organizacja pracy szkoły, metody nauczania i uczenia się uczniów oraz strategie oceniania kształtującego były głównymi tematami rozmów i obserwacji piętnastu nauczycieli z Białorusi.

Mieli oni okazję zwiedzić sale lekcyjne, gabinety specjalistyczne oraz miejsca do zajęć sportowych, w których uczą się uczniowie „Jedyneczki”. Nie kryli swojego wielkiego uznania dla wyposażenia szkoły i klimatu, w którym uczą się i rozwijają nasi uczniowie.

Metody uczenia się i strategie ok-jowe goście obserwowali w trakcie zajęć prowadzonych przez nauczycieli:

– p. Agnieszkę Kowalewską w klasie 1c (sześciolatków) – edukacja wczesnoszkolna

– p. Monikę Run w klasie 4a (integracyjnej) – zajęcia techniczne

– p. Iwonę Skibę w klasie 4c – język polski

– p. Alicję Pałys w klasie 5a (integracyjnej) – matematyka.

Po obserwacji zajęć goście mieli okazję porozmawiać z nauczycielami prowadzącymi i dyrektorem szkoły.

Wzięli udział w podsumowaniu świetlicowego projektu „Palcem po mapie – Irlandia” i obejrzeli występ grupy teatralnej przygotowanej przez wychowawcę klasy 1d (sześciolatków) p. Annę Brzezińską i p. Justynę Sobolewską kierownika świetlicy szkolnej.

Miło nam, że goście białoruscy po kilku godzinach obserwacji naszych praktyk szkolnych opuścili ,,Jedyneczkę” pełni dobrych wrażeń.

Scroll to Top