Mój szkolny kolega z misji

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „ Mój szkolny kolega z misji” zorganizowanym przez Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.

21 kwietnia w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom tego konkursu. Uczennica kl. V Anna Ługowska zdobyła trzecią nagrodę w kategorii muzycznej. Ania ułożyła słowa i melodię do piosenki o tematyce misyjnej. Podczas inauguracji w czasie przemówień zostało zaznaczone, że uczestnicy tegoż konkursu są szczególnymi osobami, ponieważ potrafili zainteresować się potrzebami drugiego człowieka, a zwłaszcza tego znajdującego się w krajach misyjnych. Każdy, kto potrafi dostrzec kogoś w potrzebie jest kimś wyjątkowym.

Gratulujemy Ani, oraz cieszymy się, że w naszym szkolnym środowisku jest dla nas świadkiem „wielkiego serca” i odwagi.

s. Agnieszka Krajnik

Scroll to Top