Lekcje rowerowe

Nasza Szkoła bierze udział w projekcie pt.  „Karta rowerowa dla Mazowsza. Pruszków” organizowanym przez Fundację Drogi Mazowsza.
W ramach projektu nauczyciele z okolicznych szkół uczestniczyli w szkoleniu. Następnie odbyły się lekcje edukacyjne dotyczące pierwszeństwa na skrzyżowaniach dla klas czwartych, obecnie przygotowujących się do egzaminu na kartę rowerową. Podczas prezentacji uczniowie mieli okazję zobaczyć skrzyżowania z naszego miasta, natomiast klasy piąte uczestniczyły w tzw. lekcji holenderskiej. Uczniowie  na rowerach mogli w bezpiecznych warunkach poćwiczyć swoje umiejętności związane z przeszkodami na drodze,  pierwszeństwem przejazdu oraz hamowaniem.  Pan Adam Sobieraj prezes fundacji uczulił naszych uczniów na zagrożenia występujące na drodze. Dał wiele praktycznych wskazówek przydatnych rowerzystom. Lekcja bardzo podobała się dzieciom. W ramach projektu klasy czwarte będą jeszcze uczestniczyć w lekcji dotyczącej obsługi roweru.
Marta Bloch

Scroll to Top