Noc Bibliotek w Jedyneczce

To była prawdziwa uczta dla wszystkich Czytelników (i nie tylko)!

W piątkowy wieczór, gdy za oknami było już ciemno i zimno, w naszej szkole panowała naprawdę gorąca atmosfera. W ramach akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej „Noc Bibliotek” zorganizowaliśmy Wieczór w Bibliotece. Zainteresowanie imprezą przerosło nasze najśmielsze oczekiwania – gościliśmy ponad 100 uczniów, a także wielu rodziców i opiekunów. Spośród przygotowanych z tej okazji atrakcji każdy mógł znaleźć coś dla siebie: były warsztaty twórczego pisania z wykorzystaniem kostek Story Cubes, prowadzone przez p. Iwonę Skibę, sala kinowa (oczywiście z popcornem), kącik gier planszowych, łamigłówki, kolorowanki, warsztaty robienia zakładek do książek w formie tradycyjnej i przy użyciu długopisów 3D, wspólne tworzenie megaplakatu i oczywiście strefa ciszy z dużą ilością książek. Dla naszych gości udostępniliśmy również półkę bookcrossingową, która cieszyła się ogromnym powodzeniem i zapewne zostanie z nami na dłużej. W przerwie między różnymi aktywnościami można było poczęstować się pyszną kanapeczką i słodką przekąską, napić się wody lub herbaty.

Dużą atrakcją okazały się 3 konkursy (dla kl. 1-3, 4-8 i dla rodziców), których zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a wyjątkową nagrodę w postaci karty podarunkowej do Empiku otrzymała nasza uczennica z kl. 6b, zdobywczyni tytułu „Czytelnika wieczoru”. Dodatkowo każdy uczestnik imprezy przy wyjściu otrzymał pamiątkową zakładkę magnetyczną do książki.  Wszystkie nagrody oraz pyszny poczęstunek sponsorowała nasza Rada Rodziców, której serdecznie dziękujemy.

Ogromne podziękowania należą się także nauczycielom, wolontariuszom z klasy 7a i 7b, pracownikom obsługi, a także rodzicom, którzy zaangażowali się w organizację tego wydarzenia.

Do zobaczenia w Bibliotece!

Magdalena Tarabasz

Scroll to Top