Spotkanie z p. Waldemarem Cichoniem

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej bibliotece organizujemy różne akcje i wydarzenia promujące czytelnictwo. W miniony piątek mieliśmy Wieczór w Bibliotece, a dziś gościliśmy pana Waldemara Cichonia, autora książek dla dzieci, oraz jego żonę, panią Joannę. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas trzecich, którzy całkiem niedawno omawiali lekturę „Cukierku, Ty łobuzie” autorstwa pana Cichonia. Nasz gość opowiadał dzieciom o początkach swojej pracy, o inspiracji i procesie powstawania książek. Usłyszeliśmy również wiele ciekawostek o bohaterach kociej serii – Cukierku i Tradycji. Dzieci wysłuchały jednego z opowiadań, a potem zasypały Autora lawiną pytań: Jak naprawdę wygląda Cukierek? Czy będą kolejne książki o przygodach kociaka? Jak długo pisze się książkę? Jaką książkę Autor uważa za najlepszą? Nasi uczniowie są bardzo dociekliwi!

Na koniec uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z panem Cichoniem, a dodatkowo każdy uczestnik spotkania otrzymał książkę z autografem Autora oraz zakładkę.

Serdecznie dziękujemy państwu Waldemarowi i Joannie Cichoń za przyjazd do naszej szkoły, a Radzie Rodziców za sfinansowanie tego wydarzenia!

Magdalena Tarabasz

Scroll to Top