XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Z okazji rozpoczynającego się dziś Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom zachęcamy wszystkich rodziców, dziadków i opiekunów do czytania dzieciom, a także do uczestnictwa w proponowanych w tej akcji wydarzeniach.

Centralna Inauguracja XXII OTCD odbędzie się 1 czerwca o godz. 11.00 w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy”.

Jak co roku Tydzień Czytania rozpocznie się wspólnym czytaniem Lokomotywy Juliana Tuwima.

W dniach 1-7 czerwca na stronie Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom na FB emitowane będą nagrania ze znakomitymi Twórczyniami i Twórcami – o godz. 11.00 dla dzieci z przedszkoli i szkół oraz o godz. 18.00 – dla rodzin z dziećmi.

Tegoroczne hasło akcji to: „Książka jest jak ogród”, a poszczególne dni mają swój motyw przewodni:

1 czerwca (czwartek) – Dzień z Ciocią Jadzią
(bohaterką serii książek Elizy Piotrowskiej)

2 czerwca (piątek) – Dzień z Czarownicą piętro niżej
(bohaterką serii książek Marcina Szczygielskiego)

3 czerwca (sobota) – Dzień w Puszczy Białowieskiej
(z bohaterami książek Tomasza Samojlika)

4 czerwca (niedziela) – Dzień z Wombatem Maksymilianem
(bohaterem serii książek Marcina Kozioła)

5 czerwca (poniedziałek) – Dzień z Kicią Kocią
(bohaterką serii książek Anity Głowińskiej)

6 czerwca (środa) – Dzień z Tytusem, Romkiem i A’Tomkiem – w 100. rocznicę urodzin Papcia Chmiela

7 czerwca (wtorek) – Dzień z bohaterami Astrid Lindgren
(oraz ich wielbicielką i niezrównaną interpretatorką Edytą Jungowską)

Zachęcamy do wspólnego, rodzinnego czytania z dziećmi i udziału w akcjach czytelniczych!

Magdalena Tarabasz