Wierszowy zawrót głowy w świetlicy szkolnej

Czy poezja nadal żyje?

Czy dzieci chcą słuchać wierszy, czytać a może i tworzyć poezję?

Wychowawcy świetlicy postanowili poszukać odpowiedzi na te pytania, organizując dla chętnych dzieci mini warsztaty poetyckie „Wierszowy zawrót głowy”. W trakcie warsztatów niektórzy uczniowie podjęli się  próby stworzenia tekstu poetyckiego na zadany temat. Do wyboru były dwa zagadnienia, wokół których miała krążyć treść wiersza. A trzeba przyznać, że pisanie na zadany temat jest dużo trudniejsze, niż gdy samemu się temat wybierze.  Większość napisanych  tekstów literackich dotyczyła otaczającej nas wokół wiosny, nieliczni zmierzyli się z drugim trudnym tematem, jakim jest szkoła. Wszystkim, którzy podjęli próbę napisania wiersza, gratulujemy podjęcia się niełatwego wyzwania. Nie wszyscy zgodzili się na publikację swoich tekstów, a wiersze tych, którzy chcieli się podzielić swoją twórczością, zostały umieszczone poniżej.  Ponieważ były to pierwsze, warsztatowe próby, wiersze wymagały pewnej korekty i poprawek, ale na pewno ujawniły potencjał naszych młodych twórców. Kto wie, może ktoś spośród autorów napisze jeszcze niejeden wiersz, a może i wyda tomik i może kiedyś wspomni, że wszystko zaczęło się na świetlicy SP1.

Sabina Furmańska

 

Maja Schabek kl. 2a

Wiosna

Wiosna zbliża się
Wielkimi krokami.
Jest cieplej.
Ptaki przylatują
z ciepłych krajów.
Pszczoły zapylają kwiaty,
a zwierzęta budzą się.
Jest super!

 

Małgorzata Dobrzyńska kl.2a

Wiosna

Kolorowe kwiaty
zakwitają.
Ptaki z ciepłych krajów
przylatują.
Dni są coraz dłuższe,
noce krótsze.
Ach,
jak ja lubię wiosnę.

 

Helena Zacharuk kl. 2a

Wesoła wiosna

Wiosna
Jest wesoła i kolorowa.
Gdy wróciła
poprosiliśmy by
opowiedziała coś
o sobie.
Mówiła, że gdy nadchodzi
Jest dużo kolorów,
kwiatów i ptaków.
Są też motyle
i dużo, dużo zieleni.
To wszystko na dziś.
– powiedziała.

Ania Świstak 2a

Kot w szkole

Nasza szkoła jest wyjątkowa.
Nie tylko dlatego,
że mamy dużo zabaw
i że mamy basen.
Jest wyjątkowa
bo do naszej szkoły
chodził czarny kot,
który rozrabiał zawsze,
kiedy była okazja
i robił wszystko
czego mu nie wolno.
Tak – nasza szkoła
jest wyjątkowa.

Scroll to Top