Piknik Rodzinny w Jedyneczce

Dnia 27.05.2023 w Szkole Podstawowej nr 1 w Piastowie odbył się długo wyczekiwany Piknik Rodzinny. Wydarzenie to było współorganizowane przez rodziców Jedyneczki, którzy nie tylko wykazali się ogromnym zaangażowaniem, ale też niezwykłą kreatywnością podczas tworzenia stoisk.Poza punktami gastronomicznymi, w których można było skosztować pysznych hot-dogów, kiełbasek z paleniska, kręconych ziemniaków, chleba ze smalcem i ogórkiem czy przeróżnych słodkości, znalazły się też inne stoiska. Rodzice naszych uczniów prowadzili warsztaty z jogi, tureckiej sztuki malowania Ebru czy pokazy sztuk walki. Odbyła się też sprzedaż książek z drugiej ręki, wyprzedaż garażowa, malowanie twarzy, zaplatanie kolorowych warkoczyków, warsztaty z sadzenia roślin itp.

Dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców, a wśród nich p. Magdaleny Wdowińskiej-Schabek, p. Adrianny Piotrkowicz  i  p. Angeliki Daleckiej,  udało się pozyskać firmy, które wsparły to wydarzenie. Były to m.in. Patio Piastów, Tropiciele letniej przygody, Fikołki sala Zabaw Nowa Stacja Pruszków, Lucky Seven, Pasieka „Dzika Natura”, Skin Therapy, Haps – animacje dla dzieci, Park trampolin „Kocham skakać”, Mobilna lodziarnia Gelato Naturale, Przygoda z angielskim, Zumba Pruszków, Vulcan Piastów, Acrofamily, Mobilna kawiarnia „Don Caruso”, Biżuteria Iwona Piecuch, Kącik Smyka – sklep z obuwiem dziecięcym oraz „Przyczółek”.

Po raz kolejny mogliśmy też liczyć na wsparcie Straży Pożarnej, która udostępniła w celach pokazowych swój wóz bojowy, oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Piastowie, która zaprezentowała ćwiczenia pożarnicze i formy udzielania pierwszej pomocy.

Przedsięwzięcie to nie odbyłoby się też bez ogromnego wsparcia wspaniałych, zaangażowanych Wolontariuszy z SP1 i opiekujących się nimi nauczycieli, a także obsługi szkoły, którzy od samego rana dbali o ustawienie stołów, krzeseł, nagłośnienia oraz o utrzymanie porządku na boisku szkolnym i w szkole.

Piknik rozpoczął się od turnieju szachowego dla uczniów klas I-III, poprowadzonego przez p. Sylwię Szwatońską, p. Anetę Wąsowską oraz p. Ewelinę Grudzińską.
Odbyła się także zbiórka elektrośmieci przeprowadzona przez organizację ElektroEko.W ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci” odbywały się kreatywne warsztaty i animacje, a na uczestników czekały upominki sponsorowane przez organizatorów – Elektroeko.Ponadto z okazji Dnia Dziecka Rada Rodziców SP1 ufundowała dzieciom pokaz cyrkowy i animacje prowadzone przez Pracownię cyrkową – warsztaty i pokazy cyrkowe na wesoło.

Punktem kulminacyjnym tego wydarzenia było uroczyste otwarcie wyremontowanego ze środków  Samorządu Województwa Mazowieckiego boiska, którego poprzez przecięcie wstęgi dokonali: Burmistrz Miasta Piastowa p. Grzegorz Szuplewski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Piastowie p. Urszula Skrzypczak, przewodnicząca Rady Rodziców p. Magdalena Wdowińska-Schabek oraz przedstawiciele nauczycieli i uczniów.

Po nim z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego został rozegrany mecz piłki nożnej: rodzice i nauczyciele kontra uczniowie. Puchar przechodni Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Piastowie wywalczyli rodzice.
W części artystycznej niezwykle wzruszającą piosenkę Sanah „Nic dwa razy” zaprezentowała absolwentka szkoły Zuzanna Kapusta z chórkiem dzieci z oddziałów przedszkolnych. Ponadto z inicjatywy ks. Rafała Główczyńskiego na płycie boiska został zatańczony Polonez Remix, który sprawił uczestnikom wiele radości.
Ten pełen wrażeń, słoneczny dzień zakończył taniec Belgijka z udziałem uczniów, rodziców i nauczycieli.

O specjalną oprawę fotograficzną z tego wydarzenia zadbała p. Marta Wołosz-Molenda, mama uczennicy z kl. 6b, a bieżące relacje foto i video prowadziły p. Magdalena Wdowińska-Schabek i p. Katarzyna Sowińska-Wojtaś.

Słyszeliśmy od uczestników, że nasz Jedynkowy Piknik wszystkim się spodobał, a już teraz zapraszamy na kolejny, który odbędzie się w maju 2024 r.

Urszula Skrzypczak
Katarzyna Sowińska-Wojtas

Scroll to Top