Poczytaj mi kolego!

Uczennice z klasy 5b: Nikola Nikoniuk, Maja Papiernik, Lena Bohdanowicz,  Eliza Butterwegge i Basia Stępień  po raz kolejny włączyły się w akcję czytelniczą na rzecz swoich młodszych kolegów.  Wybrały wierszyki i opowiadanie, które ich zdaniem spodoba się najmłodszym, i po długich ćwiczeniach  pięknego czytania postanowiły sprawić radość swoim kolegom z oddziałów przedszkolnych. W dniach 18 i 25 kwietnia odwiedziły uczniów z klas 0a i 0b i przeczytały im wiersze Natalii Usenko, Marcina Brykczyńskiego oraz opowiadanie o przygodach żółwika Franklina autorstwa Paulette Bourgeois. Maluchy z dużym zaciekawieniem słuchały czytanych utworów i chętnie odpowiadały na pytania dotyczące usłyszanych treści. Nagrodziły swoje starsze koleżanki gromkimi oklaskami i porosiły o kolejne odwiedziny.

Brawa dla uczennic, którym udało się po raz kolejny zaciekawić  maluchów i wywołać uśmiechy na ich twarzach!

Sylwia Wawrzyńska

Scroll to Top