Jak rozwiązywać problemy matematyczne?

Miło nam poinformować, że nasza szkoła dołączyła do projektu „Rozwijanie zdolności rozwiązywania problemów matematycznych poprzez zwiększenie kreatywności uczniów i samodzielne formułowanie zadań do rozwiązania”, organizowanego przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli (MSCDN).

Projekt ma na celu zwiększenie kompetencji matematycznych i społecznych nauczycieli oraz poprawę efektywności nauczania w zakresie rozwiązywania  matematycznych zadań problemowych. Przyczyni się także do pobudzenia kreatywności uczniów. Projekt dotyczy problemów matematycznych, ale ma charakter interdyscyplinarny.

W projekcie biorą udział p. Renata Pietrzak (nauczyciel matematyki), p. Justyna Wieliczko (nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej) i p. Agnieszka Niewrzędowska (nauczyciel geografii).

Szczegóły dostępne na stronie projektu (MSCDN).

 

Scroll to Top