„Cała Polska czyta na głos”

2 lutego 2023 r. obchodzony jest coroczny Dzień Głośnego Czytania. Nasza szkoła po raz kolejny dołączyła ze swoimi uczniami do  akcji „Cała Polska czyta na głos”, zorganizowanej przez p. Monikę Khan, ambasadorkę platformy Flipgrid.  W ramach tego projektu umieściliśmy na platformie Flipgrid filmy wideo zawierające wybrane i przeczytane na głos przez uczniów klas starszych teksty literackie lub ich fragmenty.

Udział w akcji miał na celu nie tylko spopularyzowanie platformy Flipgrid, ale również zachęcenie uczniów  do czytania i dzielenia się czytelniczymi pasjami. W tym roku udział w akcji wzięli uczniowie klasy 8d: Tomasz Machnio i Jan Pakuła.

W akcji mogli też wziąć udział autorzy tekstów literackich, chcący zaprezentować swoje dzieła lub ich fragmenty – w tym roku miałam okazję zaprezentować bajkę terapeutyczną swojego autorstwa z książki „Oswajanie przez bajanie”.

Sabina Furmańska

Scroll to Top