„Taki duży, taki mały może świętym być”

1 listopada będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych. W naszej szkole również świętowaliśmy. Uczniowie wykonali portrety swoich ulubionych świętych, które ozdobiły szkolny korytarz. Uczniowie klasy 8b przygotowali także krótkie wystąpienie objaśniające znaczenie nadchodzących świąt. Przypomnieli nam, jak ważne jest odwiedzanie grobów naszych bliskich zmarłych oraz tych, którzy walczyli za naszą wolność. Zaprosiliśmy także stypendystów z Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. Młodzi ludzie opowiedzieli nam o działaniach fundacji na rzecz uzdolnionej młodzieży oraz przybliżyli sylwetkę Jana Pawła II. Na koniec uczniowie uczestniczyli w małym quizie z wiedzy dotyczącej życia tego świętego. Spotkanie zakończyło się odśpiewaniem „Barki”- ulubionej pieśni św. Jana Pawła II.

Marta Bloch
Sylwia Wawrzyńska

Scroll to Top