Ranking czytelnictwa

W ostatni piątek października zakończyła się nasza akcja biblioteczna – klasowy ranking czytelnictwa. Zasady zabawy były proste: uczniowie wypożyczają książki, czytają je i zwracają do biblioteki, a każda przeczytana książka jest doliczana do klasy ucznia. W podsumowaniu musieliśmy uwzględnić liczbę uczniów w poszczególnych klasach i wyliczyć średnią na ucznia (to trochę bardziej skomplikowane, ale musimy być sprawiedliwi).

Aktywność naszych czytelników bardzo nas zaskoczyła, zwłaszcza że po książki sięgali nie tylko stali bywalcy biblioteki, ale też uczniowie, których trudno zachęcić do czytania. Jednak odrobina zdrowej rywalizacji nikomu nie zaszkodziła, a uczniowie wciąż sprawdzali wyniki na tablicy przed biblioteką i motywowali się wzajemnie do czytania. Ostatecznie po zaciętej walce wyróżnione zostały 3 klasy – zwycięzcy w trzech kategoriach:

klasy 1-3 – KLASA 1B

klasy 4-6 – KLASA 4B

klasy 7-8 – KLASA 8C

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim zaangażowanym! A do czytania zachęcamy zawsze, nie tylko w październiku 😉

Magdalena Tarabasz

Scroll to Top