Klasy 0a i 0b na wycieczce

We wtorek 13 września klasy 0a i 0b skorzystały z pięknej, słonecznej pogody i pojechały do gospodarstwa agroturystycznego „Wesoła Zagroda”. Wycieczka zaczęła się od zapoznania ze zwierzętami egzotycznymi – małpkami, papugami i kangurem. Dzieci poznały ich charakterystyczne cechy, zwyczaje, dietę i ulubione zabawy. Następnie obejrzały zwierzęta wiejskie, poznały ciekawostki z ich życia, a także miały okazję nakarmić kozy, owce i daniele. Uczniowie spędzili wspaniały czas na świeżym powietrzu, bawiąc się na dużym placu zabaw.  Aktywnie brali udział w zabawach sportowych i zabawach integracyjnych. Wspaniale poradzili sobie w konkursach tanecznych i quizach o zwierzętach, więc w nagrodę łapali bańki mydlane. Po solidnej dawce wiedzy, ogromnej porcji zabawy był czas na zjedzenie kiełbasek z grilla z warzywami, a potem na odpoczynek na trawie i leżakach. Na koniec wycieczki dzieci wydoiły sztuczną krowę i pożegnały się z mieszkańcami „Wesołej Zagrody”. 
Magdalena Motowska
Scroll to Top