Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych w SP 1

12-16 września 2022r. Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych w SP 1

Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie

Zachęcamy do zainteresowania się profilaktyką chorób zakaźnych, do poszerzenia wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych. Efekty tej codziennej pracy mogą być dostępne już teraz!

Oto nasze propozycje dla nauczycieli i uczniów, klas młodszych i starszych:

  1. W czasie godzin wychowawczych i w domu szukamy i gromadzimy wiadomości na temat profilaktyki chorób zakaźnych, w oparciu o filmy edukacyjne, scenariusze z ZPE, broszury udostępnione przez przew. zespołu zdrowia- P. M. Bloch (email).
  2. Wspólnie w klasie układamy hasło na ten temat i wywieszamy je na gazetce korytarzowej, przy klasie.
  3. Prowadzimy instruktaż mycia rąk.
  4. Codziennie przynosimy ,,profilaktyczne drugie śniadanie”, w oparciu o gazetkę Zespołu Promocji Zdrowia lub zakupujemy je korzystając z cateringu kanapkowego (długie przerwy).

A teraz słów kilka do Rodziców:

Mamo, Tato – daj mi drugie śniadanie i wodę do szkoły – codziennie!

Wg wszelkich badań to rodzice kształtują w rodzinie nawyki żywieniowe. Będą one towarzyszyły dzieciom przez całe  życie! Sami Państwo wiecie jak trudne są zmiany, ważne są wzorce najbliższych, kody w podświadomości dziecka. W profilaktyce, nie tylko zakaźnej, ale zdrowotnej zachęcamy do tworzenia prawidłowego modelu żywienia, bez produktów przetworzonych, gotowych, bez cukru. Za to ze znanych składników: zbóż, świeżych warzyw, owoców, nabiału, pełnowartościowych tłuszczów – masła, oliwy, orzechów… Od tego co jemy, jaki tryb życia prowadzimy, zależy zdrowie naszych dzieci i jakość ich życia. Prosimy nie zapominać o drugim śniadaniu dla dzieci, także tych jedzących obiad w szkole!

Zespół Promocji Zdrowia

Scroll to Top