Zbiórka w SP1 na pomoc dla Ukrainy

Sytuacja ludzi mieszkających w Ukrainie i uciekających z tego kraju jest dramatyczna. Potrzebują każdego rodzaju wsparcia – mieszkań, łóżek, żywności, wody, ubrań, pomocy psychologicznej. Nasza szkoła również wspiera inicjatywy pomocowe. Tym razem skupiamy się na zbiórce finansowej w ramach działań Polskiej Akcji Humanitarnej. Dlaczego pieniądze, a nie dary? Pieniądze zebrane przez PAH pozwolą na szybszą i bardziej adekwatną pomoc osobom potrzebującym. Sortowanie, magazynowanie i przewożenie darów rzeczowych wymaga czasu i dodatkowych środków finansowych. Natomiast pieniądze wpłacone na konto organizacji zostaną przeznaczone na szybką i właściwą pomoc dla mieszkańców Ukrainy i uchodźców.

Każdy z nas może pomóc – zbiórka pieniężna do puszek będzie się odbywała na terenie naszej szkoły w dniach 3-11.03.2022 r. Zachęcamy całą społeczność szkolną do aktywnego wsparcia tych działań.

Szkolne Koło Wolontariatu

 

Scroll to Top