O zdrowiu w świetlicy szkolnej

Zwieńczeniem edukacji zdrowotnej w świetlicy jest broszura o zdrowiu. Zawiera ona krótkie sprawozdania i artykuły o ważnych dla zdrowia kwestiach. Nauczyciele świetlicy zaplanowali wiele zajęć zdalnych i stacjonarnych, spośród których chcemy wyróżnić – Dzień Jabłka, Dzień Chleba, Przygody Oli i Stasia (o zdrowiu, w odcinkach) artykuły – o cukrze, o rekreacji ruchowej oraz konkursy: na Wiersz o zdrowiu, na sałatkę Cud-miód. Laureaci tych konkursów zostali nagrodzeni i poczęstowani egzotycznymi owocami mango i granatu. Wkrótce zrealizujemy w podgrupach program związany z higieną jamy ustnej ,,Twój piękny uśmiech” i każdą możliwą chwilę spędzimy na rekreacji, na boisku szkolnym. Cieszymy się z aktywności prozdrowotnej naszych Świetliczaków. I jeszcze raz powtarzamy – najważniejsze jest zdrowie!

Broszura o zdrowiu znajduje się w zakładce: Promocja zdrowia

Wychowawcy świetlicy szkolnej

Scroll to Top