Znamy laureatów konkursu „Dis-moi 10mots 2021”

« DIS-MOI 10 MOTS 2021»/ Powiedz mi dziesięć słów/ jest międzynarodowym konkursem organizowanym w ramach Dni Frankofonii, przy wsparciu Instytutu Francuskiego.

Każdego roku wybieranych jest 10 słów, a zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie ilustracji jednego z nich bądź – w przypadku klas VII-VIII – tekstu zawierającego jedno z wybranych słów. W tym roku, jak wiecie, konkurs „unosił się nad ziemią”, bo każde ze słów było w jakiś związane sposób z powietrzem. Wśród nadesłanych prac były prawdziwe perełki.  Wyobraźni i umiejętności uczestnikom nie brakowało.

A oto zwycięzcy:

W kategorii klas I-III

Miejsce I Szymon Świtek „Aile” klasa I A

W kategorii klas IV-VI

Miejsce I Oliwia Dziełak „Fragrance” klasa VI C

Miejsce II Julia Kuc „Foehn” klasa IV A

Miejsce III Gaja Galińska klasa IV A

W kategorii klas VII-VIII

Miejsce I Filip Papiernik „Aile” klasa VII C

Miejsce II Michał Rzepiński klasa VII B

Gratulujemy!

Scroll to Top