„Pozytywna Uwaga”

W listopadzie jako cała społeczność szkolna rozpoczynamy akcję „Pozytywna Uwaga”. Listopad jest miesiącem, w którym często dopada nas nostalgia i zmęczenie. W tym roku mamy dodatkowe powody do smutku. Aby sobie z tym poradzić, będziemy starać się skupiać swoją uwagę na pozytywach oraz pochwałach. Chcemy, aby w akcję zaangażowały się dzieci, nauczyciele, a także rodzice.

„Pozytywna uwaga” to pomysł rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 52 na warszawskim Targówku. Narodził się chwilę po tym, kiedy jedna z wychowawczyń poprosiła uczniów, by opisali swoje pozytywne cechy. W większości oddano jej puste kartki. Dzieci nie potrafiły napisać nic dobrego o sobie. Kompletnie nic.

Celem tego programu jest budowanie w dzieciach pozytywnej samooceny opartej na prawdzie oraz motywacji do działania i rozwijania swoich pasji, ale także cech charakteru.

Zachęcamy do tego, abyśmy większą wagę przywiązywali do pochwał, do sposobu chwalenia. Zapraszamy do włączenia się w akcję również rodziców. Więcej dowiedzieć się można na stronie: https://pozytywnauwaga.pl/.

W ramach akcji organizowany jest Konkurs dla chwalących i chwalonych – pochwal się pozytywną uwagą! Klasa, która pochwali się nam największą liczbą pozytywnych uwag od swoich nauczycieli (i prześle je między 1 a 30 listopada), zostanie zaproszona do całodniowej przygody w Centrum Nauki Kopernik! 

Zachęcamy do aktywnego udziału w akcji.

 

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Zespół Promocji Zdrowia

Scroll to Top