Podsumowanie Miesiąca Bibliotek Szkolnych

Czas szybko ucieka i nawet się nie obejrzeliśmy, a październik już za nami. Dziś nadszedł czas na podsumowanie naszych akcji w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Mimo różnych przeciwności i niesprzyjających warunków udało nam się przeprowadzić lekcje biblioteczne dla klas pierwszych i wprowadzić naszych dzielnych uczniów w świat książek. I to z jakim efektem! Wystarczy spojrzeć na wyniki rankingu czytelnictwa organizowanego tradycyjnie w październiku. Z powodu zmian w systemie nauki w klasach starszych zestawienie wypożyczeń obejmuje tylko klasy 1-3, wśród których walka o pierwsze miejsce trwała do ostatnich minut pracy biblioteki😊 I zwyciężyła właśnie klasa 1a. Na drugim miejscu znalazła się klasa 2a, a podium zamyka klasa 3a. Gratulujemy!

Gratulacje i serdecznie podziękowania należą się również starszym uczniom, którzy dla swoich kolegów i koleżanek z klas 0-3 przez cały październik czytali fragmenty różnych książek – trochę klasyki, trochę nowości. Było i śmiesznie, i z morałem – dla każdego coś miłego. A żeby zachować względy bezpieczeństwa, czytanie było nagrywane i udostępniane młodszym uczniom online. Jakie to szczęście, że mamy nowoczesne technologie!

Korzystając z okazji, chcemy także podziękować i pogratulować uczniom, którzy w poprzednim roku szkolnym wzięli aktywny udział w niedokończonej ze względu na zamknięcie szkół akcji “Wyzwanie czytelnicze”.

Dyplomy dla zwycięzców i podziękowania dla starszych uczniów trafią we właściwe ręce już wkrótce.

A przykładowych nagrań naszych uczniów można posłuchać tu:
Magdalena Tarabasz

Scroll to Top