Europejski Tydzień Kodowania

10 października rozpoczyna się Europejski Tydzień Kodowania. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja odbywa się na terenie całej Europy i skierowana jest do wszystkich tych, którzy są zainteresowani programowaniem lub dopiero chcą z nim rozpocząć swoją przygodę.

Polscy uczniowie i nauczyciele rokrocznie wykazują duże zainteresowanie tą inicjatywą. Dwa lata temu Polska zajęła trzecie, a w ubiegłym roku już drugie miejsce pod względem przeprowadzonych inicjatyw związanych z programowaniem.

Nasza szkoła również aktywnie uczestniczy w projekcie. Nauczyciele informatyki oraz nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej będą przeprowadzać lekcje kodowania dostosowane do wieku uczestników. Uczniowie spróbują swoich sił m.in. w aktywnościach oferowanych przez organizację code.org, programowaniu blokowym w środowisku programistycznym Scratch, Pixblocks oraz w języku programowania Python.

Maksym Jaskólski

Scroll to Top