Obchody Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosących Im Pomoc

W piątek 2 października 2020 r., w dniu Narodowego Dnia Pamięci o Ludności Cywilnej Powstańczej Warszawy, w Pruszkowie odbyły się coroczne obchody Dnia Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosących Im Pomoc.

Tegoroczne obchody Dnia Pamięci rozpoczęły się o godz. 12:00 na Cmentarzu Żbikowskim od uroczystego odsłonięcia tablicy upamiętniającej wszystkich zabitych i zmarłych więźniów obozu Durchgangslager 121, którzy zostali pochowani w zbiorowych mogiłach.

O godz. 13:00 rozpoczęły się uroczystości pod pomnikiem „Tędy przeszła Warszawa”. Tradycyjnie została odprawiona polowa Msza Święta w intencji więźniów obozu Dulag 121
i niosących im pomoc. Piękną oprawę muzyczną Mszy Świętej zapewnił zespół  „Mazowsze”.

W uroczystości wzięła udział delegacja naszej szkoły. Wystawiono Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 1. Uczniowie złożyli kwiaty pod krzyżem upamiętniającym Więźniów i Niosących Im Pomoc.

Opiekę nad uczniami w czasie uroczystości sprawowała p. Dorota Woźniak oraz p. Sylwia Wawrzyńska.

Marzena Waszczak

Scroll to Top