Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

Od wielu lat październik jest miesiącem, w którym Europejskie Towarzystwo Dysleksji zaprasza do udziału w akcji społecznej, której celem jest przypomnienie, że są wśród naszych podopiecznych dzieci o specyficznych potrzebach edukacyjnych.

Tegoroczne obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji trwać będą w okresie od 5 do 11 października. Dzień 8 października będzie szczególnie wyróżniony jako Dzień Dysleksji.

Nasza szkoła przyłącza się do tej akcji.

Na początek pragniemy zachęcić wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców do obejrzenia krótkiego filmu zrealizowanego przez Instytut Działań Edukacyjno-Terapeutycznych wyjaśniającego czym jest dysleksja. Bohaterowie filmu to uczniowie z dysleksją, którzy opisują z czym zmagają się podczas edukacji szkolnej. Mówią nie tylko o swoich trudnościach, z których często inni nie zdają sobie sprawy, ale również przekazują ważną wiadomość do nauczycieli. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie spojrzą na nich ze zrozumieniem, a nauczyciele zapamiętają ich ważny przekaz.

 

Sabina Furmańska

Sylwia Wawrzyńska

 

 

Link do filmu pt. „Ja i moja dysleksja”

https://www.youtube.com/watch?v=GFJWpwJ03D8

 

Scroll to Top