Śniadanie daje moc

Nasza Szkoła w bieżącym roku szkolny kolejny już raz obchodziła Dzień  ŚNIADANIE DAJE MOC będącego elementem edukacji zdrowotnej. Najważniejszymi celami tego programu są: zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania,  roli śniadania w diecie dziecka  oraz promocja prawidłowego żywienia

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia.  Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Biorąc to pod uwagę uczniowie klas  1-3 z wielką chęcią wzięli udział w tej akcji. Dzieci wraz z wychowawcami i rodzicami zamienili swoje klasy w małe ,, sale kuchenne”, gdzie wspólnie przygotowali zdrowe śniadanie. Robiąc posiłek utrwalali wiedzę o zdrowych produktach. Dużym wyzwaniem dla naszych uczniów było przygotowanie kolorowych kanapek. Podczas  pracy i wspólnego jedzenia dzieci  wymieniały się wiadomościami na temat zdrowego odżywiania i kulturalnego spożywania posiłków.

Bożena Maroń

Scroll to Top