Jedyneczka świętuje Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, który obchodzimy razem z UNICEF 20 listopada, to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy mające na celu okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyła się także nasza szkoła. W klasach 1-3 odbyły się lekcje uświadamiające, jak ważna jest znajomość praw dziecka i ich przestrzeganie, a dla klas starszych uczniowie z kl. 5b przygotowali specjalny apel poświęcony Konwencji o prawach dziecka. Podczas spotkania zachęcali kolegów i koleżanki, by głośno wyrażali swój sprzeciw wobec krzywdy wyrządzanej dzieciom. Przypomnieli przy tym, że należy nie tylko domagać się przestrzegania praw, ale także samemu szanować prawa innych osób.

Organizacją wydarzenia zajął się oczywiście nasz szkolny Szeryf Praw Dziecka – pani Agnieszka Opiatowska. Dziękujemy!

Magdalena Tarabasz

Scroll to Top