Cukier to nałóg – gorzka prawda o cukrze

14 listopada –Światowy Dzień Cukrzycy

 

Światowy Dzień Cukrzycy obchodzony jest każdego roku w dniu 14 listopada. Właśnie tego dnia  w 1891r. urodził się Frederick Banting, który wraz z Charles’em Best jako pierwszy sformułował przemyślenia, które doprowadziły do odkrycia insuliny w 1922 roku. W naszej szkole również tego dnia obchodzony jest Dzień bez cukru. Uczniowie czytając plakaty wykonane przez swoich rówieśników – dowiedzieli się czym jest cukier, dlaczego szkodzi naszemu zdrowiu, jakimi produktami warto go zastąpić. Tego dnia uczniowie zadbali o zawartość swoich „kanapników” – zamieniając niezdrowe i słodkie przekąski lub śniadania na pyszne i zdrowe jedzenie. Rodzice zapoznali się z ulotkami – :”Cukier to nałóg – gorzka prawda o cukrze…”, które warto przeczytać w domu razem z dziećmi.

Cukier jako produkt niepełnowartościowy i szkodliwy dla zdrowia powinien mieć jedynie zastosowanie w kuchni jako „przyprawa” kuchenna i być użyty w celu uzyskania smaku.

Dbajmy o siebie!

Irmina Stanios

Scroll to Top