Finał konkursu plastycznego „Dis-Moi 10 mots”

W dniu 14 czerwca 2017 roku w Szkoła Podstawowa nr 1 w Piastowie odbył się Finał Konkursu  „Dis- moi Dix mots” organizowany we współpracy z  z Instytut Francuski / Institut français de Pologne à Varsovie, oraz ze szkołą Chouette.  Do konkursu przystąpiło 14 szkół z Warszawy i okolic, przygotowując prace plastyczne cechujące się bardzo dużą kreatywnością i zaawansowanym poziomem językowym.  Do etapu finałowego dostało się 80 uczniów w 3 kategoriach wiekowych, wśród wychowanków naszej szkoły nagrody książkowe i dyplomy otrzymali:

I kategoria (klasy 0-3):

1 miejsce: Maja Papiernik 1b

2 miejsce Jakub Pocięgiel 0a

3 miejsce  Natasza Krawczyk 2b

II kategoria (klasy IV- V):

1 miejsce Marta Redlik 5 c

2 miejsce Oliwia Dziełak 4c

3 miejsce  Filip Papiernik 5c

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Podczas ceremonii wręczenia nagród, która została poprowadzona przez Panią Agnieszkę Spisacką- Kraciuk oraz Arletę Pawlik-Pocięgiel mieliśmy okazję wysłuchać występów chóru pod batutą Pana Bogdana Nidzgorskiego , świetnie zaprezentowali się również nasi soliści: w piosenkach takich, jak „Tous les garçons et les filles”, „On écrit sur les murs” czy „L’Oiseau et Enfant”. W trakcie  przedstawienia mogliśmy również wysłuchać gry na gitarze i akordeonie, a ponadto wierszyka o zakochanych śledziach w języku francuskim w wykonaniu ucznia z 0„a”. Dzieci z oddziału 1b zaprezentowały tradycyjny taniec bretoński do piosenki „Pour passer le Rhône”.

Dziękujemy serdecznie Pani Urszuli Skrzypczak, która podczas przedstawienia zajęła głos z ramienia głównego organizatora konkursu, Szkoły Podstawowej nr 1 w Piastowie,  Pani Roselyne Marty, Attaché ds. współpracy językowej, Pani Agnieszce Spisackiej –Kraciuk,  Rodzicom uczniów klasy 1b oraz wszystkim osobom, które zaangażowały się organizację wydarzenia.

Uroczysty finał konkursu zaszczycił swoją obecnością także Zastępca Burmistrza Miasta Piastowa Pan Przemysław Worek, oraz przedstawiciele kilkunastu szkół z województwa mazowieckiego.

Dziękujemy serdecznie przybyłym gościom i zapraszamy na kolejną, siódmą edycję konkursu „Dis-moi dix mots”

Arleta Pawlik-Pocięgiel

Beata Jørgensen

https://photos.app.goo.gl/V7FAj61c3eYH5HbG8

Scroll to Top