Turniejowe zmagania szachistów z pięciu szkół podstawowych

14 czerwca 2019 roku odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Turniej Szachowy o Tytuł Mistrza Piastowskich Szkół Podstawowych. Celem turnieju była popularyzacja gry w szachy wśród uczniów, wyłonienie najlepszych graczy oraz integracja młodych szachistów. Oficjalnego otwarcia dokonała Pani Dyrektor Urszula Skrzypczak, wskazując na szachowe osiągnięcia zawodników, o których świadczy już sama obecność na turnieju – oznacza to, że spotkali się najlepsi z najlepszych.

Podobnie jak w przypadku turnieju szkolnego, który odbył się tydzień temu, organizatorami były Panie prowadzące zajęcia koła szachowego: Sylwia Kielan, Aneta Wróbel i Beata Piotrowska. Sędziował Pan Krzysztof Góra, sędzia szachowy klasy państwowej. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund z czasem 15 minut na zawodnika.

Wszystkie szkoły publiczne z terenu Piastowa zgłosiły swój udział wystawiając w sumie 24 zawodników. Dzięki podziałowi na różne kategorie możliwe było wyłonienie aż czterech mistrzów. Nas, jako organizatorów, najbardziej cieszy fakt, że każda ze szkół może poszczycić się przynajmniej jednym medalistą. To dowód na to, że istnieje zainteresowanie szachami wśród uczniów szkół piastowskich i nadzieja na poszerzanie się grona tych, którzy pragną doskonalić swe umysły przy szachownicy oraz stawać do rozgrywek w celu sprawdzenia swoich umiejętności, a także nawiązywać nowe znajomości.

Wyniki można zobaczyć na ChessArbiter.com, a poniżej przedstawiamy nazwiska zwycięzców:

Kategoria klasy 0 – I:

I miejsce – Antoni Piekarniak, SP4

II miejsce – Taras Hladkyy, SP1

III miejsce – Jan Dąbruś, SP1

Kategoria klasy II – III:

I miejsce – Ignacy Kurowski, SP5

II miejsce – Jakub Otwinowski, SP4

III miejsce – Jakub Opałka, SP3

Kategoria klasy IV – VI:

I miejsce – Amiran Dąbrowski, SP1

II miejsce – Franciszek Pakuła, SP1

III miejsce – Wiktor Gajewski, SP5

Kategoria klasy VII – VIII:

I miejsce – Piotr Strzelczyk, SP5

II miejsce – Karol Zalewski, SP2

III miejsce – Konrad Wenus, SP2

Decyzją sędziego turnieju została przyznana również nagroda specjalna – otrzymał ją Taras Hladkyy, uczeń klasy pierwszej SP1 za sportową postawę ukazującą przestrzeganie zasad fair play.

Sponsorami medali i upominków dla zwycięzców jest Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr1 w Piastowie, za co organizatorzy pragną serdecznie podziękować.

Wszystkim uczestnikom turnieju dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy sukcesu!

 

Tekst: Beata Piotrowska

Zdjęcia: Sylwia Kielan, Aneta Wróbel, Beata Piotrowska

Tu wpisz tekst

Scroll to Top