Dzień Matematyki

15 marca w naszej szkole zorganizowaliśmy Dzień Matematyki.  Został on wymyślony po to, aby pokazać uczniom inny sposób na naukę i przyswajanie matematyki. W tym dniu lekcje prowadzone były w formie quizów i turniejów. Uczniowie sami tworzyli krzyżówki, memory i inne zadania matematyczne. Udział w grach i zabawach miał na celu pokazać dzieciom inną stronę tej dziedziny nauki, to, że matematyka może być przyjemna i dawać radość.

W tym dniu podsumowaliśmy też projekt „Gry dydaktyczne w matematyce”. Uczniowie, zarówno w czasie długich przerw, jak i podczas lekcji, mogli obejrzeć gry wykonane przez swoich kolegów oraz w nie zagrać.

Chcemy podkreślić, iż wpłynęło bardzo dużo gier, dzięki czemu częściej będą one gościły na naszych lekcjach.

Mam nadzieję, że udało nam się pokazać, iż matematyką można się bawić.

Katarzyna Kruk

Scroll to Top