Wizyta w Instytucie Języka Francuskiego

W dniu 18.03.2019  Szkoła Podstawowa nr 1 w Piastowie oraz Szkoła francuskiego Chouette    po raz kolejny zostały zaproszone do Instytut Francuski / Institut français de Pologne à Varsovie w związku z miesiącem Frankofonii 2019.

Dzieci wysłuchały bajek w polskiej i francuskiej wersji językowej opowiedzianych przez Pana Michała Malinowskiego, dyrektora Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści w Czarnowie.

Po wysłuchaniu bajki (conte) o niewidomym, który „widział” uszami (avec les oreilles), nasi uczniowie przystąpili do tworzenia własnych książeczek według wskazówek Pana Michała.  Powstało wiele ciekawych historii, głównie o zwierzątkach, które dzieci prezentowały z dużym zaangażowaniem zabranej publiczności. Przedstawione opowieści były oryginalne i  na ogół prezentowane w konwencji humorystycznej.

Dziękujemy serdecznie Pani Roselyne Marty z Instytutu Francuskiego za możliwość uczestniczenia w wydarzeniu. ( Un grand merci à vous,  Mme Roselyne Marty, attachée de coopération pour le français. )

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Arleta Pawlik-Pocięgiel

 

Scroll to Top