Warsztaty Fundacji Orange


Klasę 2b odwiedzili wolontariusze Fundacji Orange i przeprowadzili zajęcia o bezpieczeństwie w sieci.

Ideą zajęć było zapoznanie dzieci z podstawowymi mechanizmami funkcjonowania sieci oraz propagowanie bezpiecznego i efektywnego korzystania z Internetu. Dzieci uczyły się przez zabawę i rozwiązywanie  łamigłówek.  Poznały przygody dwójki młodych internautów Zuźki i Tunia bohaterów kreskówki. Wraz z wolontariuszami tworzyły sieć internetową, a także wcieliły się w rolę wyszukiwarki.

Podczas zajęć prezentowana została problematyka internetowych zagrożeń: szkodliwych treści, niebezpiecznych kontaktów oraz zagadnienia związane z ochroną danych osobowych i wizerunku, a także zasady kulturalnego zachowania w Internecie (netykieta).

Bardzo dziękujemy wolontariuszom Fundacji Orange: Pani Agnieszce Sachnowskiej, Pani Katarzynie Karnaś, Panu Dariuszowi Rozbickiemu oraz Karolowi Karnaś za zajęcia  pełne wspaniałych zabaw, ciekawostek i ważnych informacji.

 

 

Uczniowie klasy 2b z wychowawcą Anną Brzezińską

Scroll to Top