Koncert z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości

Wśród licznych imprez, projektów i innych działań edukacyjnych, jakie miały miejsce w naszej szkole z okazji 100-lecia Niepodległej Polski, na wyróżnienie zasługuje  koncert, który odbył się we wtorek 13 listopada. Była to niewątpliwie kulminacja tego świątecznego czasu.

Przed południem został on zaprezentowany społeczności szkoły, a wieczorem mieli go okazję zobaczyć rodzice, władze miasta i jego mieszkańcy.

Na uroczystości połączonej z sesją Rady Miasta Piastowa byli obecni liczni przedstawicie władz samorządowych – Burmistrz Grzegorz Szuplewski , Bernard Adamowicz i Konrad Rytel-  zastępcy Burmistrza, Przewodnicząca Rady Miejskiej Agata Korczak, wiceprzewodniczący – Kazimierz Dymek  i Tomasz Sarnacki, przewodniczący miejskich komisji samorządowych:  komisji oświaty-Aneta Czyż -Pachołek, komisji bezpieczeństwa i spraw społecznych – Marek Grzybowski, komisji rewizyjnej – Monika Kwatek, komisji kultury i sportu- Rafał Nowakowski, komisji gospodarki i ochrony środowiska- Maciej Chudkiewicz,  komisji budżetu –Robert Lipiński, Dyrektor Centrum Usług Oświatowych- Urszula Nelken, dyrektorzy piastowskich szkól, przedszkoli i instytucji społeczno-kulturalnych. Ponadto odwiedzili nas tego wieczoru: dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury  – Wanda Przybylak, dyrektor Biblioteki Miejskiej w Piastowie – Wiesława Poznańska, dyrektor Poradni PP w Pruszkowie –Monika Gromadzińska-Miszczak, prezes pruszkowskiego oddziału ZNP Andrzej Jedzrzejewski- Jędzrzejak, dawni pracownicy naszej szkoły.

Program, przygotowany przez uczniów klas VII b i VII c pod kierunkiem Iwony Skiby  i  Agnieszki Gołdy, służył zarówno edukacji , jak i wspólnym wzruszeniom. W poważny, podniosły nastrój wprowadziły uczestników słowa prowadzącego uroczystość Radosława Korbana, który zaprosił zgromadzonych do wspólnego odśpiewania naszego hymnu. Następnie zaprezentowano program artystyczny.  Przypomniane zostały w nim najważniejsze wydarzenia z historii Polski, teksty literackie  związane z czasem walki o niepodległość  oraz piękne narodowe pieśni oddające klimat tamtych dni. Powszechny aplauz wzbudził chór perfekcyjnie  przygotowany przez Bogdana Nidzgorskiego , wykonujący znane pieśni w ciekawych aranżacjach oraz soliści : Zuzanna Kapusta, Patrycja Pospiech, Gabrysia Guzewicz oraz Michał Rzepiński.  Patrycji Pośpiech w wykonaniu pieśni pt.  Kalina – Malina towarzyszył : Bogdan Nidzgorski – akordeon, Piotr Kubacki – gitara basowa oraz Agnieszka Choina – tamburyno.

Miłą niespodzianką był solowy występ Bogdana Nidzgorskiego jako pianisty. Zaprezentował on gościom nastrojowego Walca  cis –mol Fryderyka Szopena.  Drugim solistą był uczeń klasy 5c Franciszek Pakuła, który zachwycił publiczność wykonaniem Cantabile B – dur Fryderyka Szopena.

Uroczysty nastrój tworzyło także oświetlenie, nad którym czuwał Piotr Kapuściński  oraz dobre nagłośnienie przygotowane przez Piotra Kubackiego wraz z uczniami kl. 6d – Kacprem Chwedorukiem  oraz Adrianem Gierach.

Było to wydarzenie na miarę naszego wspólnego narodowego święta.

Ostatnim akcentem uroczystości było wystąpienie Przewodniczącej Rady Miejskiej Agaty Korczak, która pogratulowała wszystkim nauczycielom przygotowującym wieczorny koncert oraz wszystkim uczniom biorącym w nim udział. W podziękowaniu przekazała dla każdego uczestnika płyty pt.” Pieśni patriotyczne”.

 

Anna Kowalczyk

Scroll to Top