Udział naszej szkoły w uroczystościach miejskich

W dniach 10 i 11 listopada reprezentanci  Szkoły Podstawowej Nr 1 wzięli  udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

W sobotni wieczór członkowie  pocztu  sztandarowego   pełnili  służbę w parku miejskim podczas apelu poległych.  Delegacja naszej szkoły złożyła kwiaty pod pomnikiem żołnierzy ruchu oporu. W niedzielę 11 listopada wzięliśmy udział we mszy św. w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej. Uroczystości uświetnił również kierowany przez pana Bogdana Nidzgorskiego chór, który wykonał pieśni patriotyczne.  Na zakończenie obchodów spotkaliśmy się na placu przy ochotniczej straży pożarnej w Piastowie, gdzie razem z mieszkańcami miasta wzięliśmy udział w uroczystym wykonaniu  hymnu państwowego.

Członkowie pocztu sztandarowego, którzy wzięli udział w obchodach Święta Niepodległości: Amelia Stanecka, Zuzanna Matysiak, Katarzyna Koguciuk,  Maria Rokicka, Anna Romańska, Maciej Hadała, Kacper Pokropek, Maksymilian Skiba, Szymon Rowiński oraz Przemysław Rybkiewicz.

Radosław Korban

Scroll to Top