Pobijmy razem rekord!

        Z okazji ogłoszonego przez Europejską Radę Resuscytacji na dzień   16 października  Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca już po raz szósty nasza szkoła podjęła się wyzwania koordynacji próby pobicia rekordu w resuscytacji krążeniowo – oddechowej.  Całe wydarzenie odbyło się 16 października 2018 roku i polegało na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej na jak największej ilości fantomów, a co za tym idzie przez jak największą ilość osób. Całe wydarzenie rozpoczęło się dokładnie o godzinie 12.00 i trwało pół godziny. W pobijaniu rekordu uczestniczyli chętni uczniowie naszej szkoły instruowani przez wykwalifikowanych ratowników medycznych. Wszyscy w rytm piosenki „Stayin’ Alive” zespołu Bee Gees, która znakomicie oddaje tempo uciskania z wielkim zaangażowaniem przystąpili do akcji. Mamy nadzieję , że to wydarzenie zwróciło uwagę  wszystkim jak ważna jest umiejętność udzielania pomocy, a co za tym idzie ratowania życia drugiego człowieka.

Alina Lewczuk

 

Scroll to Top