Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Słowa Grzegorza  Piramowicza – współautora i redaktora Ustaw Komisji Edukacji Narodowej były mottem akademii  z okazji Dnia Nauczyciela, która odbyła się 12 października  2018 roku w SP1. Marzenia o wspaniałej polskiej szkole mieli twórcy pierwszego w Europie Ministerstwa Edukacji, które utworzyli 14 października 1773 roku. Dziś, wspominając ich dzieło, obchodzimy święto Edukacji Narodowej i dziękujemy pedagogom – tym sprzed wieków, i tym współczesnym.

Dzieci rodzą się ze skrzydłami – my, nauczyciele Jedynki, pomagamy im je rozwinąć. Swoje talenty muzyczne, językowe, sportowe, aktorskie pokazali uczniowie między innymi  w tanecznej capoeirze, szkolnych skeczach, piosenkach  i pokazie pływania synchronicznego. Dziękujemy uczestnikom: gospodarzom – klasie 4d  oraz występującym gościnnie uczniom klas: 6a,6b,6c,6d,7a,8b,8c. Serdeczne podziękowania dla nauczycieli, którzy wspomagali występy czwartoklasistów i gości – Piotra Kapuścińskiego, Radosława Korbana, Krzysztofa Paradowskiego. Muzyczną oprawę przygotował   Bogdan Nidzgorski, a plastyczną Anna Brzezińska, Justyna Sobolewska, Katarzyna Tomczyk, Aneta Wąsowska i Aneta Wróbel.

Podziękowania wszystkim pracownikom szkoły złożyła dyrektor Urszula Skrzypczak. Wiele ciepłych słów usłyszeli nauczyciele i rodzice od przewodniczącego Rady Rodziców pana Macieja Chudkiewicza. Społeczność uczniowska wyraziła uznanie dla pracy pedagogów i administracji szkoły słowami przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Brygidy Pokorskiej i jej zastępczyni Aleksandry Ulejczyk.

 

Scenariusz wydarzenia napisały Anna Kowalczyk i Agata Sałacińska

Na finalny efekt programu złożyła się dobra międzyprzedmiotowa i międzypokoleniowa  współpraca – jak zwykle w Jedynce.

W czasie uroczystości uczniowie przekazali pedagogom oryginalne  karty z życzeniami Happy Teachers’ Day przygotowane  pod kierunkiem anglistów.

 

Życzenia SU:

Drodzy pedagodzy i pracownicy szkoły!

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej mam zaszczyt złożyć serdeczne życzenia całej dyrekcji jedyneczki, wychowawcom i nauczycielom specjalistom, bibliotekarkom, pracownikom administracji i obsługi, paniom sekretarkom i pani pielęgniarce.

 

W imieniu społeczności uczniowskiej chciałam wyrazić wdzięczność za Waszą cierpliwość i wytrwałość  w niesieniu nam pomocy oraz  wspieranie nas w zdobywaniu wiedzy.

 

Jesteście naszymi przewodnikami w odkrywaniu talentów, pozwalacie rozwijać nasze pasje i stawiacie wymagania.

 

Tak jak Janusz Korczak – uczycie nas tolerancji, szanujecie nasze prawa do tajemnicy, do radości i do wyrażania własnych myśli i uczuć.

 

Dziękujemy za pokazywanie nam, że porażki mogą nas czegoś pożytecznego nauczyć, że gdy przeżywamy trudności, możem odkryć swa siłę, że miłość i życzliwość często znajdujemy w najciemniejsze dni.

 

Życzymy Wam aby wasza praca była źródłem dumy i radości z poczucia dobrze spełnionej misji.

 

Pogody ducha i twórczej pasji w przekazywaniu wiedzy i kształtowaniu postawy wartościowego człowieka, młodego polaka – patrioty.

 

Zapewniamy Was w Dniu Waszego święta, że gdziekolwiek będziemy, dobre wspomnienie o Was będzie nam zawsze towarzyszyło.

 

Scroll to Top