„Ratujmy Matkę Ziemię” – Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej nr 1

W dniu 24 kwietnia, obchodziliśmy w szkole Dzień Ziemi, z tej okazji uczniowie z klas 5a i 6a przygotowali przedstawienie teatralne pt. „Ratujmy Matkę Ziemię”, w którym zostały poruszone kwestie zanieczyszczeń Ziemi. Uczniowie biorący udział w spektaklu  zwrócili uwagę na problem zatrucia powietrza i wody. Przypomnieli o konieczności dbania o otoczenie ze względu na fakt, iż Ziemia jest naszym domem. Apel przygotowały pani Lidia Witrylak, pani Joanna Kęsy – Świś i pani Marzena Waszczak. Po przedstawieniu zostały wręczone dyplomy za konkursy: recyklingowa zabawka oraz zbiórka zużytych baterii. Laureatami konkursów zostały  Natalia Kowalewska z klasy 4b oraz Barbara Gwiazda z klasy 6c.

Agata Mianowska, Marta Motylewska

Scroll to Top