Z wizytą w ZOO

10 kwietnia 2018 roku oddziały przedszkolne wybrały się na wycieczkę do Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego. Już na samym początku zwiedzania dzieci miały okazję obserwować jak hipopotamy bawią się ze swoją opiekunką strumieniem wody, poznały tajemnicę wyprowadzki rekina do Budapesztu i z niedowierzaniem przyjęły ciekawostkę, że żyrafa ma tyle samo kręgów szyjnych, co człowiek. Podczas dalszego spaceru udało nam się zobaczyć między innymi: tygrysy, słonie, pingwiny, surykatki, nosorożca, foki i kapucynki. Na dłużej zagościliśmy w pawilonie z małpami człekokształtnymi, gdzie nasze przedszkolaki z zachwytem przyglądały się jak goryl ścieli sobie łóżko, huśta się na oponie i macha do nas. Nie zabrakło także czasu na piknik na trawie, lody, figle na placu zabaw i buszowanie w sklepie z pamiątkami.  Po 4 godzinach zwiedzania nasi dzielni spacerowicze opuścili ZOO z ogromnymi uśmiechami na twarzach i wypiekami na policzkach. To naprawdę był dzień pełen wrażeń.

Aleksandra Buchta-Galińska

Scroll to Top