Laureaci konkursu „Pierwszy dzień wolności”

 

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V Konkursie Historyczno – Literacki, pod hasłem „Pierwszy dzień wolności”. Jego organizatorami były Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 23 i Gimnazjum Społeczne w Pruszkowie. Szkoły te mieszczą się przy ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej w Pruszkowie. Była to tajna organizacja wojskowa,  powstała w 1914 roku z inicjatywy Józefa Piłsudskiego, mająca na celu doprowadzenie do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Aby upamiętniać rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 23 i Gimnazjum Społeczne w Pruszkowie od kilku lat organizują kolejne edycje konkursu.

Zadaniem konkursowym jest napisanie pracy przedstawiającej pierwszy dzień wolności odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Praca musi być napisana w formie opowiadania.

W tegorocznym konkursie wzięli udział uczniowie gimnazjów oraz szóstych i siódmych klas szkół podstawowych powiatu pruszkowskiego. Wśród nich znalazła się również młodzież Szkoły Podstawowej nr 1 w Piastowie.

Uczniowie nasi zajęli zaszczytne miejsca z czego jesteśmy dumni i serdecznie gratulujemy laureatom.

Nagrodzone osoby to: uczennica klasy VIIa  – Barbara Cierpka, która zdobyła I miejsce, Maksymilian Skiba z klasy VIa uhonorowany III miejscem oraz Oliwia Szatkowska uczęszczająca do klasy 6c, która uzyskała wyróżnienie w konkursie.

Wszystkim zwycięzcom jeszcze raz szczerze gratulujemy.

 

Elżbieta Furmanik -Kurczak

 

Scroll to Top