Warsztaty w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Dnia 25.10.2017r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie miały miejsce warsztaty  z pudełkiem „Innogy Power Box” dla nauczycieli przedmiotów  ścisłych. Brali w nich udział nauczyciele z różnych  szkół z całej Polski.

„Innogy Power Box”  to  „magiczne pudełko”,  nowoczesne narzędzie pomocne w realizacji podstawy programowej wielu przedmiotów nauczania – fizyki, geografii, przyrody, techniki. Dzięki sprzętom, materiałom i kartom zawierającym propozycje doświadczeń, daje uczniom możliwość samodzielnego ich wykonania, modyfikowania i kreowania nowych eksperymentów. Warsztaty pozwoliły nauczycielom zapoznać się z mozliwościami wykorzystania pudełka.

Oprócz tego, że zajęcia były bardzo ciekawe, przeprowadzone  profesjonalnie,  nauczyciele pozyskali dla swoich szkół, do pracy z uczniami zestawy pomocy,  z którymi pracowali na warsztatach. Nasza szkoła również otrzymała takie pomoce – dwa zestawy (bezpłatnie!).

CNK ma wiele propozycji  dla nauczycieli i uczniów.

07.02.2018r uczniowie klas VII wyjadą do CNK na zajęcia w laboratorium fizyki, chemii i biologii oraz zwiedzą wystawy.

Zachęcam do zaglądania na stronę CNK w Warszawie, można trafić na interesujące szkolenia, wykłady, warsztaty, wystawy czasowe, zapoznać się z repertarem Planetarium itp.

Jadwiga Zagrajek

Scroll to Top