„ Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek” w bibliotece szkolnej.

6 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek”.  Z tej okazji w bibliotece szkolnej uczniowie mogli spędzić czas na wspólnej zabawie. Mieli możliwość sprawdzenia swojej znajomości bajek poprzez quizy i zagadki. Chętni kolorowali  ulubione postaci. Wszyscy odwiedzający w tym dniu bibliotekę wzięli udział w plebiscycie na ulubiona bajkową postać. W czołówce znalazły się Roszpunka, Bella, Hary Potter, Kubuś Puchatek i Kopciuszek. Na długiej przerwie odbyła się projekcja bajki „Parauszek i przyjaciele”.  Dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w zajęciach, w czasie których podzielone na drużyny rywalizowały ze sobą wykonując kolejne zadania.  Sprawiły im one wiele radości.  Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek odbył się w szkole konkurs plastyczny dla dzieci z oddziałów przedszkolnych „Moja ulubiona postać z bajki”. Wszystkie prace zostały umieszczone na wystawie w małym holu szkoły. Autorzy nagrodzonych prac to: Helena Nurkiewicz, Alicja Śliwińska, Katarzyna Hadała, Tsegts Batbaatar z kl. 0a i Antonina Borucka z kl.0b. Wyróżnienia w konkursie otrzymali Barbara Stępień i Mia Makowska z kl. 0b. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to nie tylko okazja do świetnej zabawy, ale także doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Książki  rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo, warto więc po nie sięgać jak najczęściej.

Maria Zielińska

 

Tu wpisz tekst

Scroll to Top