Obchody Międzynarodowego  Miesiąca Bibliotek Szkolnych

Październik jest Międzynarodowym Miesiącem  Bibliotek Szkolnych. W tym roku przygotowaliśmy dla naszych czytelników wiele atrakcji. Odbywały się różne zabawy oraz konkursy mające na celu popularyzację czytelnictwa.       Uruchomiliśmy w naszej szkole oficjalną akcję bookcrossingową -„ Uwolnij swoje książki”, która cieszy się dużym zainteresowaniem. Na głównym holu powstała półka bookcrossingowa, z której każdy może wybrać książkę, wziąć ją do domu, przeczytać i odnieść z powrotem, aby mogła trafić do rąk innych czytelników.

Dla najmłodszych czytelników z oddziałów przedszkolnych odbyły się zajęcia czytelnicze, podczas których dzieci wysłuchały „Książki bez obrazków” w wykonaniu ucznia klasy 7a Marcina Gajdy. W ciągu tego miesiąca promowaliśmy głośne czytanie na przerwach. Dzieci z świetlicy wzięły udział w zajęciach czytelniczych     i  z zainteresowaniem wysłuchały książek Iwony Chmielewskiej pt. „Oczy”, „Kłopot”. Autorka zamiast mądrych rad ma dla swoich czytelników lepsze i bardziej kreatywne rozwiązanie – grę z wyobraźnią, słowem i obrazem. Całą historię książek Chmielewskiej buduje tylko jeden kształt, powtarzający się na kilkunastu stronach, opatrzony celnym, lapidarnym tekstem. Książki Iwony Chmielewskiej kształtują u dzieci wrażliwość i zaskakują swoją formą.

Dla klas I-III biblioteka zorganizowała konkurs plastyczny na najładniejszą zakładkę do książki. Otrzymaliśmy wiele wspaniałych prac.

Nagrodzeni:

Justyna Kowalska Ia

Emilia Dziemiańczyk  IIa

Piotr Sadownik  IIa

Oliwia Dziełak  IIIc

Milena Kacprzak IIId

Wyróżnieni:

Karol Brzeziński Ia

Julia Kuc Ia

Paulina Szabłowska-Chodyna Ia

Maria Tomkiel Ib

Krzysztof Rzewuski IIIb

Oskar Markowski IIIb

Gratulujemy!

                                                                                        Małgorzata Zwolińska

   

Scroll to Top