Apel z okazji Święta Niepodległości – kl. 0 -III

„11 listopada”
W historii Polski, tak się składa,
był kiedyś ponad wiek niewoli.
Jedenastego listopada
nasz kraj z niewoli się wyzwolił.

I wtedy myśl powstała taka,
by przez szacunek dla przeszłości
ten dzień na zawsze dla Polaka
pozostał Dniem Niepodległości.

B.Brykczyński

 

Dnia 9 listopada 2017 roku uczniowie klas 0-3 spotkali się na wspólnym świętowaniu 99 rocznicy

Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Monodram słowno-muzyczny przygotowali uczniowie klasy 3a pod kierunkiem pani Bożeny Maroń  i pana Włodzimierza Ptaszka.

 

Wszystkie klasy młodsze aktywnie  włączyły się w realizację scenariusza apelu  poprzez  przygotowanie i wykonanie jednej  wybranej przez siebie pieśni patriotycznej. Publiczność  po słyszeniu kilku nut utworu  chętnie się dołączała do wspólnego śpiewania. Szczególnie wzruszającym momentem uroczystości był  wspólny występ uczennicy Aleksandry Machery  z uczniami klas Oa i Ob. Mali artyści w raz ze swoją starszą koleżanką recytowali utwór Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka” rozpoczynający się słowami: „Kto ty jesteś?- Polak mały”

Radośnie jest świętować razem.

Iwona Zasada-Trzęsiara

Scroll to Top