„Najmłodsi już wiedzą jak pomóc planecie Ziemi”.

30 października nasza szkoła brała czynny udział w ogólnokrajowej kampanii zwiększającej świadomość społeczną na temat zmian klimatu.

Uczniowie „Jedyneczki” mieli możliwość uczestniczenia w lekcji realizowanej w Autobusie Energetycznym – czyli w mobilnym centrum informacyjno – edukacyjnym.

Zajęcia prowadzili eksperci promujący  ekologiczny model życia. Dzieci dowiedziały się, jak dbać o środowisko naturalne. Duże zainteresowanie wśród małych słuchaczy wzbudził model rowerzysty uruchamiany promieniami słońca (bateriami solarnymi) oraz idea domu pasywnego.

Każde dziecko na zakończenie zajęć zostało zaopatrzone w koło energetyczne ilustrujące zużycie energii przez sprzęt gospodarstwa domowego oraz w broszurę, w której zostały zawarte praktyczne porady dotyczące proekologicznego modelu życia.

To były bardzo ciekawe zajęcia, za które pragniemy podziękować Prezesowi Zarządu Krajowej Agencji Poszanowania Energii Panu Zbigniewowi Szpakowi. Oraz rodzicowi naszego ucznia Pani Katarzynie Kacpurze za wspieranie działań edukacyjnych w zakresie ekologii.

 

Iwona Zasada- Trzęsiara.

Scroll to Top